Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:11 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:11

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 118/2019 privind instituirea Zilei Sveti Sava, sărbătoare a minorității sârbe din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:246 117 50 24 14 11 9 12 9
- voturi pentru (DA):246 117 50 24 14 11 9 12 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP DA
50. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristache Cătălin PMP DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Mircea-Titus - DA
64. Dobre Victor Paul PNL DA
65. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
66. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
67. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
68. Drulă Cătălin USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Florea Damian PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Camelia PSD DA
82. Găină Mihăiță PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
85. Gheorghe Tinel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Gilia Claudia PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Goga Octavian PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
93. Gudu Vasile PNL DA
94. Halici Nicușor PSD DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Iancu Iulian PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
123. Mihalescul Dumitru PNL DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
130. Neagu Nicolae PNL DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nicoară Romeo Florin PNL DA
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nicolicea Eugen PSD DA
135. Nistor Laurențiu PSD DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Olteanu Daniel ALDE DA
140. Oprea Dumitru PNL DA
141. Oros Nechita-Adrian PNL DA
142. Oteșanu Daniela PSD DA
143. Palăr Ionel PNL DA
144. Pană Adriana-Doina PSD DA
145. Paraschiv Rodica PSD DA
146. Pașcan Emil-Marius PMP DA
147. Păle Dănuț PSD DA
148. Petcu Toma-Florin ALDE DA
149. Petrea Gabriel PSD DA
150. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
151. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
152. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
153. Podașcă Gabriela-Maria - DA
154. Pop Andrei PSD DA
155. Pop Tudor Rareș USR DA
156. Popa Florin PSD DA
157. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
158. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
159. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
160. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
161. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
162. Presură Alexandra PSD DA
163. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
164. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
165. Prună Cristina-Mădălina USR DA
166. Radu Anișoara PSD DA
167. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
168. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
169. Rădulescu Alexandru PSD DA
170. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
171. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
172. Răduț Violeta PSD DA
173. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
174. Roman Florin-Claudiu PNL DA
175. Roman Ioan Sorin PSD DA
176. Romanescu Cristinel PNL DA
177. Roșca Lucreția PSD DA
178. Rotaru Alexandru PSD DA
179. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
180. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
181. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
182. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
183. Sefer Cristian-George PSD DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
187. Simion Lucian-Eduard PSD DA
188. Simionca Ionuț PMP DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
191. Solomon Adrian PSD DA
192. Spânu Ion - DA
193. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
194. Stan Viorel PSD DA
195. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
196. Stancu Florinel PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Suciu Matei PSD DA
201. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
202. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șotcan Theodora PSD DA
209. Șova Lucian PSD DA
210. Ștefan Corneliu PSD DA
211. Ștefan Ion PNL DA
212. Ștefan Viorel PSD DA
213. Tabugan Ion ALDE DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Teiș Alina PSD DA
216. Tîlvăr Angel PSD DA
217. Todor Adrian PSD DA
218. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL DA
229. Varga Vasile PNL DA
230. Vasile Daniel Minoritati DA
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Vass Levente UDMR DA
233. Velcea Nicolae PSD DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Vișan George-Gabriel PSD DA
236. Vîlceanu Dan PNL DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
239. Vlăducă Oana-Silvia - DA
240. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
241. Vosganian Varujan ALDE DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zainea Cornel USR DA
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 3:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro