Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:12

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 745/2018 pentru completarea alin.(1) al art.7 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.28/2013 pentru aprobarea Programului național de dezvoltare locală
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:252 120 51 25 15 11 9 12 9
- voturi pentru (DA):251 120 51 24 15 11 9 12 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Borza Remus-Adrian - DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calotă Florică Ică ALDE DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Florica PNL DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Cristache Cătălin PMP DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Culeafă Mihai PNL DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dan Nicușor Daniel USR DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus - DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Florea Damian PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Tinel PNL DA
89. Gheorghiu Bogdan PNL DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Goga Octavian PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Gudu Vasile PNL DA
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George PNL DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Victoria Minoritati DA
115. Lovin Dumitru ALDE DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Lupașcu Costel PSD DA
118. Lupescu Dumitru USR DA
119. Macovei Silviu Nicu PSD DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PSD DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
127. Mihalescul Dumitru PNL DA
128. Mînzatu Roxana PSD DA
129. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
130. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
131. Mușoiu Ștefan PSD DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL DA
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nicolicea Eugen PSD DA
139. Nistor Laurențiu PSD DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Olar Corneliu PNL DA
143. Olteanu Daniel ALDE DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oros Nechita-Adrian PNL DA
146. Oteșanu Daniela PSD DA
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pașcan Emil-Marius PMP DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petcu Toma-Florin ALDE DA
153. Petrea Gabriel PSD DA
154. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
157. Podașcă Gabriela-Maria - DA
158. Pop Andrei PSD DA
159. Pop Tudor Rareș USR DA
160. Popa Florin PSD DA
161. Popa Mihai Valentin PSD DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Radu Anișoara PSD DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
174. Rădulescu Alexandru PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
177. Răduț Violeta PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Romanescu Cristinel PNL DA
182. Roșca Lucreția PSD DA
183. Rotaru Alexandru PSD DA
184. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
185. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
186. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
187. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simion Lucian-Eduard PSD DA
194. Simionca Ionuț PMP DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion - DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
202. Stancu Florinel PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL DA
214. Șotcan Theodora PSD DA
215. Șova Lucian PSD DA
216. Ștefan Corneliu PSD DA
217. Ștefan Ion PNL DA
218. Ștefan Viorel PSD DA
219. Tabugan Ion ALDE DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teiș Alina PSD DA
222. Tîlvăr Angel PSD DA
223. Todor Adrian PSD DA
224. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Tripa Florin-Dan PSD DA
228. Tudor Beatrice PSD DA
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
234. Varga Glad-Aurel PNL DA
235. Varga Vasile PNL DA
236. Vasile Daniel Minoritati DA
237. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
238. Vass Levente UDMR DA
239. Velcea Nicolae PSD DA
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vișan George-Gabriel PSD DA
242. Vîlceanu Dan PNL DA
243. Vîrză Mihăiță PSD DA
244. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
245. Vlăducă Oana-Silvia - DA
246. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
247. Vosganian Varujan ALDE DA
248. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR DA
251. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
252. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 10:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro