Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.04.2019 > 12:13 Versiunea pentru printare
Miercuri, 10 aprilie 2019, ora 12:13

Poziție pe
ordinea de zi:
12,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 430/2018 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.139/2002 privind desființarea Societății naționale "Cai de Rasă" - S.A. și preluarea parimoniului acesteia de către Regia Națională a Pădurilor
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:250 120 51 25 15 9 9 12 9
- voturi pentru (DA):220 120 49 1 15 9 8 12 6
- voturi împotrivă (NU):21 - - 19 - - - - 2
- abțineri:9 - 2 5 - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Banias Mircea Marius - NU
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Birchall Ana PSD DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian - DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP Abținere
50. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Cristache Cătălin PMP DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Culeafă Mihai PNL DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dan Nicușor Daniel USR NU
61. Dehelean Silviu USR NU
62. Dinu Cristina-Elena PSD DA
63. Dîrzu Ioan PSD DA
64. Dobre Mircea-Titus - DA
65. Dobre Victor Paul PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
69. Drulă Cătălin USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
73. Erdei Dolóczki István UDMR DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Florea Damian PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Camelia PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
87. Gheorghe Tinel PNL DA
88. Gheorghiu Bogdan PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Gilia Claudia PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Goga Octavian PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Iancu Iulian PSD DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
103. Intotero Natalia-Elena PSD DA
104. Ion Stelian-Cristian USR NU
105. Ionescu George PNL DA
106. Ioniță Antoneta PNL DA
107. Iordache Florin PSD DA
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Lazăr Sorin PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
113. Longher Victoria Minoritati DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR NU
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PSD DA
123. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Meiroșu Marilena-Emilia - NU
126. Mihalescul Dumitru PNL DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
130. Mușoiu Ștefan PSD DA
131. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
132. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
133. Neagu Nicolae PNL DA
134. Neață Eugen PSD DA
135. Nicoară Romeo Florin PNL DA
136. Nicolae Andrei PSD DA
137. Nicolicea Eugen PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Olar Corneliu PNL DA
142. Olteanu Daniel ALDE DA
143. Oprea Dumitru PNL DA
144. Oros Nechita-Adrian PNL DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Păle Dănuț PSD DA
151. Petcu Toma-Florin ALDE DA
152. Petrea Gabriel PSD DA
153. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria - DA
157. Pop Andrei PSD DA
158. Pop Tudor Rareș USR NU
159. Popa Florin PSD DA
160. Popa Mihai Valentin PSD DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
164. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
165. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR NU
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
178. Roman Florin-Claudiu PNL DA
179. Roman Ioan Sorin PSD DA
180. Romanescu Cristinel PNL DA
181. Roșca Lucreția PSD DA
182. Rotaru Alexandru PSD DA
183. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
184. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
186. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
187. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
188. Sefer Cristian-George PSD DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
192. Simion Lucian-Eduard PSD DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Spânu Ion - DA
198. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
199. Stan Viorel PSD DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
201. Stancu Florinel PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
205. Suciu Matei PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șova Lucian PSD DA
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Ștefan Ion PNL DA
217. Ștefan Viorel PSD DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teiș Alina PSD DA
220. Tîlvăr Angel PSD DA
221. Todor Adrian PSD DA
222. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Tripa Florin-Dan PSD DA
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Varga Glad-Aurel PNL DA
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vasile Daniel Minoritati DA
235. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
236. Vass Levente UDMR DA
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vișan George-Gabriel PSD DA
240. Vîlceanu Dan PNL DA
241. Vîrză Mihăiță PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
243. Vlăducă Oana-Silvia - DA
244. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
245. Vosganian Varujan ALDE DA
246. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zainea Cornel USR NU
249. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 12:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro