Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 17.04.2019 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 17 aprilie 2019, ora 11:30

Subiect vot: Proiectul de Hotarare privind constituirea unor grupuri parlamentare de prietenie - Vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil. PSD PNL USR UDMR ALDE Neafil.
- prezenți:232 81 43 17 4 6 4 6 1 51 10 6 2 - 1
- voturi pentru (DA):232 81 43 17 4 6 4 6 1 51 10 6 2 - 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexe Costel deputat PNL DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Antal István-Loránt senator UDMR DA
7. Arcan Emilia senator PSD DA
8. Arcaș Viorel senator PSD DA
9. Avram Nicolae senator PSD DA
10. Baciu Gheorghe senator - DA
11. Balint Liviu-Ioan deputat PSD DA
12. Bădălău Niculae senator PSD DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat ALDE DA
14. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
15. Benea Adrian-Dragoș senator PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
17. Bica Dănuț deputat PNL DA
18. Birchall Ana deputat PSD DA
19. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
21. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
22. Bontea Vlad deputat PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
24. Bran Ioana deputat PSD DA
25. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
26. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
28. Buican Cristian deputat PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
30. Bulacu Romulus senator PNL DA
31. Bulai Iulian deputat USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
33. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
34. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
35. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
36. Caracota Iancu senator PNL DA
37. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
40. Cârciumaru Florin senator PSD DA
41. Cherecheș Florica deputat PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
43. Chiriac Viorel deputat PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
45. Cocoș Vasile deputat PSD DA
46. Codreanu Constantin deputat PMP DA
47. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
48. Corlățean Titus senator PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
51. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
52. Crețu Gabriela senator PSD DA
53. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
54. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
55. Csoma Botond deputat UDMR DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe deputat ALDE DA
57. Cupă Ion deputat ALDE DA
58. Cupșa Ioan deputat PNL DA
59. Deneș Ioan senator PSD DA
60. Diaconescu Renică senator PSD DA
61. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
62. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
63. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
64. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
65. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
66. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
67. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
68. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
69. Dogariu Eugen senator PSD DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian deputat - DA
71. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
72. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
74. Fădor Angelica deputat PNL DA
75. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
76. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
77. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
78. Floroiu Ionel deputat PSD DA
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
80. Furtună Mirela deputat PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
82. Găină Mihăiță deputat PSD DA
83. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
84. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
85. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
86. Gherman Dumitru deputat PSD DA
87. Ghica Cristian senator USR DA
88. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
89. Gilia Claudia deputat PSD DA
90. Goga Octavian deputat PSD DA
91. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
92. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
93. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
94. Hărătău Elena deputat PSD DA
95. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
99. Iancu Iulian deputat PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
101. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
102. Ilea Vasile senator PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
104. Ionescu George deputat PNL DA
105. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
106. Iordache Florin deputat PSD DA
107. Iordache Virginel senator PSD DA
108. Iriza Scarlat senator PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
110. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
111. Lazăr Sorin deputat PSD DA
112. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
113. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
114. Lovin Dumitru deputat ALDE DA
115. Lungu Dan senator USR DA
116. Lungu Tudorița deputat PNL DA
117. Lupescu Dumitru deputat USR DA
118. Lupu Victorel senator PSD DA
119. Manda Iulian Claudiu senator PSD DA
120. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
121. Manoliu Dan senator PSD DA
122. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
123. Mareș Mara deputat PNL DA
124. Marin Gheorghe senator PSD DA
125. Marin Nicolae senator PSD DA
126. Marussi George-Nicolae senator USR DA
127. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
128. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
130. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
131. Mihu Ștefan senator PSD DA
132. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
133. Moga Nicolae senator PSD DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
135. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
136. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
138. Neagu Nicolae deputat PNL DA
139. Neață Eugen deputat PSD DA
140. Nicolae Andrei deputat PSD DA
141. Nicolae Șerban senator PSD DA
142. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
143. Niță Nicu deputat PSD DA
144. Olteanu Daniel deputat ALDE DA
145. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
146. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
147. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
148. Palăr Ionel deputat PNL DA
149. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
151. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
153. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
154. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
155. Păle Dănuț deputat PSD DA
156. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
157. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
159. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
160. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
161. Pop Andrei deputat PSD DA
162. Pop Gheorghe senator PSD DA
163. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
164. Popa Florin deputat PSD DA
165. Popa Mihai Valentin deputat PSD DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
167. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
168. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
169. Popescu Pavel deputat PNL DA
170. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
171. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
172. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
173. Presură Alexandra deputat PSD DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
175. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
176. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
177. Radu Anișoara deputat PSD DA
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
180. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
181. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
183. Răduț Violeta deputat PSD DA
184. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
185. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
186. Romașcanu Lucian senator PSD DA
187. Roșca Lucreția deputat PSD DA
188. Rotaru Ion senator PSD DA
189. Salan Viorel senator PSD DA
190. Savin Emanoil senator PSD DA
191. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
192. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
193. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
194. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
195. Silistru Doina senator PSD DA
196. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
197. Simionca Ionuț deputat PMP DA
198. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
199. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
200. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
201. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
202. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
203. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
205. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
206. Suciu Matei deputat PSD DA
207. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
209. Șoptică Costel senator PNL DA
210. Șova Lucian deputat PSD DA
211. Șovăială Constantin deputat PNL DA
212. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
213. Ștefan Viorel deputat PSD DA
214. Talpoș Ioan-Iustin senator PSD DA
215. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
216. Teiș Alina deputat PSD DA
217. Tîlvăr Angel deputat PSD DA
218. Todor Adrian deputat PSD DA
219. Toma Ilie deputat PSD DA
220. Toma Vasilică senator PSD DA
221. Trăilă Cristina deputat PNL DA
222. Tudor Beatrice deputat PSD DA
223. Turcan Raluca deputat PNL DA
224. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
225. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
226. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
227. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
228. Velcea Nicolae deputat PSD DA
229. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
230. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
231. Zainea Cornel deputat USR DA
232. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 7 aprilie 2020, 4:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro