Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:25

Subiect vot: PL 406/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:194 110 30 26 7 8 2 9 2
- voturi pentru (DA):127 110 - 1 - 8 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 30 25 - - 1 2 1
- abțineri:8 - - - 7 - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Avram Constantin ALDE DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Babuș Radu PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR Abținere
12. Benedek Zacharie UDMR Abținere
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Chichirău Cosette-Paula USR NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
36. Ciuhodaru Tudor PSD DA
37. Cîtea Vasile PSD DA
38. Cobuz Maricela PSD DA
39. Cocoș Vasile PSD DA
40. Cosma Andreea PSD DA
41. Cosma Lavinia-Corina USR NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
43. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
44. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
45. Culeafă Mihai PNL NU
46. Cupă Ion ALDE DA
47. Cupșa Ioan PNL NU
48. Dan Nicușor Daniel USR NU
49. Dehelean Silviu USR NU
50. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
53. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
54. Drulă Cătălin USR NU
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
58. Florea Oana-Consuela PSD DA
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Furic Iarco Minoritati DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
65. Gheorghe Tinel PNL NU
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Ghinea Cristian USR NU
68. Gilia Claudia PSD DA
69. Goga Octavian PSD DA
70. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
71. Halici Nicușor PSD DA
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
73. Hărătău Elena PSD DA
74. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
75. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
76. Iancu Iulian PSD DA
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ibram Iusein Minoritati DA
79. Iftimie Neculai PSD DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Ion Stelian-Cristian USR NU
82. Ioniță Antoneta PNL NU
83. Iordache Florin PSD DA
84. Itu Cornel PSD DA
85. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
86. Jivan Luminița-Maria PSD DA
87. Korodi Attila UDMR Abținere
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Lovin Dumitru ALDE DA
90. Lungu Tudorița PNL NU
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR NU
93. Macovei Silviu Nicu PSD DA
94. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
99. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
100. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
101. Mușoiu Ștefan PSD DA
102. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
103. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
104. Neață Eugen PSD DA
105. Nicolae Andrei PSD DA
106. Nicolicea Eugen PSD DA
107. Nistor Laurențiu PSD DA
108. Niță Mihai ALDE DA
109. Niță Nicu PSD DA
110. Nosa Iuliu PSD DA
111. Olar Corneliu PNL NU
112. Olteanu Daniel ALDE DA
113. Oprea Dumitru PNL NU
114. Oros Nechita-Adrian PNL NU
115. Oteșanu Daniela PSD DA
116. Pambuccian Varujan Minoritati DA
117. Paraschiv Rodica PSD DA
118. Pașcan Emil-Marius PMP NU
119. Păle Dănuț PSD DA
120. Petrea Gabriel PSD DA
121. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
122. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
123. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
124. Pop Tudor Rareș USR DA
125. Popa Florin PSD DA
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
128. Popescu Pavel PNL NU
129. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
130. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
131. Presură Alexandra PSD DA
132. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
133. Prună Cristina-Mădălina USR NU
134. Radu Anișoara PSD DA
135. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
136. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
137. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
138. Rădulescu Alexandru PSD DA
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
140. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
141. Răduț Violeta PSD DA
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
143. Roman Florin-Claudiu PNL NU
144. Roman Ioan Sorin PSD DA
145. Roșca Lucreția PSD DA
146. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
147. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
148. Sefer Cristian-George PSD DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
150. Simion Lucian-Eduard PSD DA
151. Simonis Alfred - Robert PSD DA
152. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
154. Stan Viorel PSD DA
155. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
156. Stancu Florinel PSD DA
157. Stativă Irinel Ioan PSD DA
158. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
159. Suciu Matei PSD DA
160. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
161. Șarapatin Elvira PSD DA
162. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
163. Șotcan Theodora PSD DA
164. Șova Lucian PSD DA
165. Șovăială Constantin PNL NU
166. Ștefan Corneliu PSD DA
167. Ștefan Ion PNL NU
168. Ștefan Viorel PSD DA
169. Tabugan Ion ALDE DA
170. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
171. Teiș Alina PSD DA
172. Tîlvăr Angel PSD DA
173. Todor Adrian PSD DA
174. Toma Ilie PSD DA
175. Trăilă Cristina PNL NU
176. Tripa Florin-Dan PSD DA
177. Tudor Beatrice PSD DA
178. Turcan Raluca PNL NU
179. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
180. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
181. Varga Vasile PNL NU
182. Vasile Daniel Minoritati DA
183. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
184. Vasilică Radu Costin PSD DA
185. Velcea Nicolae PSD DA
186. Vișan George-Gabriel PSD DA
187. Vîrză Mihăiță PSD DA
188. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
189. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
190. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
191. Weber Mihai PSD DA
192. Zainea Cornel USR NU
193. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
194. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 3:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro