Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:30 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:30

Subiect vot: PL 406/2018 - forma comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:198 119 25 25 7 8 - 11 3
- voturi pentru (DA):136 118 1 1 1 8 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):55 - 24 24 1 - - 5 1
- abțineri:6 - - - 5 - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Avram Constantin ALDE DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bogaciu Alexandra-Corina - DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Borza Remus-Adrian - DA
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR NU
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Burciu Cristina PSD DA
26. Calista Mara-Daniela PNL NU
27. Calotă Florică Ică ALDE DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
31. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
32. Cherecheș Florica PNL NU
33. Chichirău Cosette-Paula USR NU
34. Chiriac Viorel PSD DA
35. Ciocan Dan PSD DA
36. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
37. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
38. Ciuhodaru Tudor PSD DA
39. Cîtea Vasile PSD DA
40. Cobuz Maricela PSD DA
41. Cocoș Vasile PSD DA
42. Cosma Andreea PSD DA
43. Cosma Lavinia-Corina USR NU
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
46. Culeafă Mihai PNL NU
47. Cupă Ion ALDE DA
48. Cupșa Ioan PNL DA
49. Dan Nicușor Daniel USR NU
50. Dehelean Silviu USR NU
51. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
53. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
54. Drulă Cătălin USR NU
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
58. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
59. Florea Damian PSD DA
60. Florea Oana-Consuela PSD DA
61. Floroiu Ionel PSD DA
62. Furic Iarco Minoritati Abținere
63. Furtună Mirela PSD DA
64. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
65. Gavrilă Camelia PSD DA
66. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Tinel PNL NU
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Ghinea Cristian USR NU
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Goga Octavian PSD DA
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
74. Halici Nicușor PSD DA
75. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
76. Hărătău Elena PSD DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Iancu Iulian PSD DA
80. Iancu Marius-Ionel PSD DA
81. Ibram Iusein Minoritati DA
82. Iftimie Neculai PSD DA
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
84. Intotero Natalia-Elena PSD DA
85. Ion Stelian-Cristian USR NU
86. Ioniță Antoneta PNL NU
87. Iordache Florin PSD DA
88. Itu Cornel PSD DA
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
90. Jivan Luminița-Maria PSD DA
91. Korodi Attila UDMR Abținere
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Lovin Dumitru ALDE DA
94. Lungu Tudorița PNL NU
95. Lupașcu Costel PSD DA
96. Lupescu Dumitru USR NU
97. Macovei Silviu Nicu PSD DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
99. Manole Petre-Florin PSD DA
100. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
101. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
102. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
103. Mînzatu Roxana PSD -
104. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
105. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
106. Mușoiu Ștefan PSD DA
107. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
108. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
109. Neață Eugen PSD DA
110. Nicolae Andrei PSD DA
111. Nicolicea Eugen PSD DA
112. Nistor Laurențiu PSD DA
113. Niță Mihai ALDE DA
114. Niță Nicu PSD DA
115. Nosa Iuliu PSD DA
116. Olar Corneliu PNL NU
117. Olteanu Daniel ALDE DA
118. Oprea Dumitru PNL NU
119. Oteșanu Daniela PSD DA
120. Pambuccian Varujan Minoritati NU
121. Pană Adriana-Doina PSD DA
122. Paraschiv Rodica PSD DA
123. Păle Dănuț PSD DA
124. Petrea Gabriel PSD DA
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
126. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
127. Pop Tudor Rareș USR NU
128. Popa Florin PSD DA
129. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
130. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
131. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
132. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
133. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
134. Presură Alexandra PSD DA
135. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
136. Prună Cristina-Mădălina USR NU
137. Radu Anișoara PSD DA
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
139. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
140. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
141. Rădulescu Alexandru PSD DA
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
144. Răduț Violeta PSD DA
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
146. Roman Florin-Claudiu PNL NU
147. Roman Ioan Sorin PSD DA
148. Roșca Lucreția PSD DA
149. Rotaru Alexandru PSD DA
150. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
151. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
152. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
153. Sefer Cristian-George PSD DA
154. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD DA
156. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
157. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
158. Stan Viorel PSD DA
159. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
160. Stancu Florinel PSD DA
161. Stativă Irinel Ioan PSD DA
162. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
163. Suciu Matei PSD DA
164. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
165. Șarapatin Elvira PSD DA
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
167. Șotcan Theodora PSD DA
168. Șova Lucian PSD DA
169. Șovăială Constantin PNL NU
170. Ștefan Corneliu PSD DA
171. Ștefan Ion PNL NU
172. Ștefan Viorel PSD DA
173. Tabugan Ion ALDE DA
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
175. Teiș Alina PSD DA
176. Terea Ioan PSD DA
177. Tîlvăr Angel PSD DA
178. Todor Adrian PSD DA
179. Toma Ilie PSD DA
180. Trăilă Cristina PNL NU
181. Tripa Florin-Dan PSD DA
182. Tudor Beatrice PSD DA
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
184. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
185. Varga Vasile PNL NU
186. Vasile Daniel Minoritati DA
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Vasilică Radu Costin PSD DA
189. Velcea Nicolae PSD DA
190. Vișan George-Gabriel PSD DA
191. Vîrză Mihăiță PSD DA
192. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
193. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
195. Weber Mihai PSD DA
196. Zainea Cornel USR NU
197. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 13:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro