Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.04.2019 > 11:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 24 aprilie 2019, ora 11:34

Subiect vot: PL 406/2018 - amr.29
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:199 120 26 25 8 7 1 9 3
- voturi pentru (DA):57 2 25 25 - - 1 3 1
- voturi împotrivă (NU):133 118 1 - 1 7 - 4 2
- abțineri:9 - - - 7 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD NU
5. Avram Constantin ALDE NU
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD NU
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Benedek Zacharie UDMR Abținere
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
15. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina - NU
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
18. Bontea Vlad PSD NU
19. Borza Remus-Adrian - NU
20. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD NU
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Budăi Marius-Constantin PSD NU
25. Burciu Cristina PSD NU
26. Calista Mara-Daniela PNL DA
27. Calotă Florică Ică ALDE NU
28. Căciulă Aurel PSD NU
29. Călin Ion PSD NU
30. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chichirău Cosette-Paula USR DA
33. Chiriac Viorel PSD NU
34. Ciocan Dan PSD NU
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
36. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
37. Ciuhodaru Tudor PSD DA
38. Cîtea Vasile PSD NU
39. Cobuz Maricela PSD NU
40. Cocoș Vasile PSD NU
41. Cosma Andreea PSD NU
42. Cosma Lavinia-Corina USR DA
43. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
44. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
46. Culeafă Mihai PNL DA
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Dan Nicușor Daniel USR DA
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dobre Victor Paul PNL DA
51. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
54. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
58. Florea Damian PSD NU
59. Florea Oana-Consuela PSD NU
60. Floroiu Ionel PSD NU
61. Furic Iarco Minoritati DA
62. Furtună Mirela PSD NU
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilă Camelia PSD NU
65. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
66. Georgescu Nicolae PSD NU
67. Gheorghe Tinel PNL DA
68. Gherman Dumitru PSD NU
69. Ghinea Cristian USR DA
70. Gilia Claudia PSD NU
71. Goga Octavian PSD NU
72. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
73. Halici Nicușor PSD NU
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
75. Hărătău Elena PSD NU
76. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Iancu Iulian PSD NU
79. Iancu Marius-Ionel PSD NU
80. Ibram Iusein Minoritati NU
81. Iftimie Neculai PSD NU
82. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
83. Intotero Natalia-Elena PSD NU
84. Ion Stelian-Cristian USR DA
85. Ioniță Antoneta PNL DA
86. Iordache Florin PSD NU
87. Itu Cornel PSD NU
88. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
89. Jivan Luminița-Maria PSD NU
90. Korodi Attila UDMR Abținere
91. Lazăr Sorin PSD NU
92. Lovin Dumitru ALDE NU
93. Lupașcu Costel PSD NU
94. Lupescu Dumitru USR DA
95. Macovei Silviu Nicu PSD NU
96. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
97. Manole Petre-Florin PSD NU
98. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
99. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
100. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
101. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
102. Mînzatu Roxana PSD NU
103. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Mușoiu Ștefan PSD NU
106. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neață Eugen PSD NU
109. Nicolae Andrei PSD NU
110. Nicolicea Eugen PSD NU
111. Nistor Laurențiu PSD NU
112. Niță Mihai ALDE NU
113. Niță Nicu PSD NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Olteanu Daniel ALDE NU
117. Oprea Dumitru PNL DA
118. Oteșanu Daniela PSD NU
119. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
120. Pană Adriana-Doina PSD NU
121. Paraschiv Rodica PSD NU
122. Pașcan Emil-Marius PMP DA
123. Păle Dănuț PSD NU
124. Petrea Gabriel PSD NU
125. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
126. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
127. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
128. Plumb Rovana PSD NU
129. Pop Tudor Rareș USR DA
130. Popa Florin PSD NU
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
132. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
133. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
134. Presură Alexandra PSD NU
135. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
136. Prună Cristina-Mădălina USR DA
137. Radu Anișoara PSD NU
138. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
139. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
140. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
141. Rădulescu Alexandru PSD NU
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
144. Răduț Violeta PSD NU
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
146. Roman Florin-Claudiu PNL DA
147. Roman Ioan Sorin PSD NU
148. Roșca Lucreția PSD NU
149. Rotaru Alexandru PSD NU
150. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
151. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
152. Sefer Cristian-George PSD NU
153. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
154. Simonis Alfred - Robert PSD NU
155. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
157. Stan Viorel PSD NU
158. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
159. Stancu Florinel PSD NU
160. Stativă Irinel Ioan PSD NU
161. Stănescu Alexandru PSD DA
162. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
163. Suciu Matei PSD NU
164. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
165. Șarapatin Elvira PSD NU
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
167. Șotcan Theodora PSD NU
168. Șova Lucian PSD NU
169. Șovăială Constantin PNL NU
170. Ștefan Corneliu PSD NU
171. Ștefan Ion PNL DA
172. Ștefan Viorel PSD NU
173. Tabugan Ion ALDE NU
174. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
175. Teiș Alina PSD NU
176. Terea Ioan PSD NU
177. Tîlvăr Angel PSD NU
178. Todor Adrian PSD NU
179. Toma Ilie PSD NU
180. Tripa Florin-Dan PSD NU
181. Tudor Beatrice PSD NU
182. Turcan Raluca PNL DA
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
184. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
185. Varga Vasile PNL DA
186. Vasile Daniel Minoritati NU
187. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
188. Vasilică Radu Costin PSD NU
189. Velcea Nicolae PSD NU
190. Vișan George-Gabriel PSD NU
191. Vîlceanu Dan PNL DA
192. Vîrză Mihăiță PSD NU
193. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
194. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
195. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
196. Weber Mihai PSD NU
197. Zainea Cornel USR DA
198. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro