Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 10:56 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 10:56

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Amendament admis
PL 37/2017 privind statutul personalului feroviar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:162 83 41 14 7 6 4 7
- voturi pentru (DA):100 83 - - 5 6 - 6
- voturi împotrivă (NU):58 - 40 14 1 - 3 -
- abțineri:4 - 1 - 1 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Barna Ilie Dan USR NU
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR NU
11. Bica Dănuț PNL NU
12. Bichineț Corneliu PMP Abținere
13. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bodea Marius PNL NU
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
19. Botez Mihai-Cătălin USR NU
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buican Cristian PNL NU
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bulai Iulian USR NU
25. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL NU
28. Calotă Florică Ică ALDE DA
29. Căciulă Aurel PSD DA
30. Călin Ion PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL NU
32. Cherecheș Viorica PNL NU
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Cîtea Vasile PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Cristache Cătălin PMP NU
39. Csép Éva-Andrea UDMR DA
40. Cupă Ion ALDE DA
41. Cupșa Ioan PNL NU
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dîrzu Ioan PSD DA
44. Dobre Victor Paul PNL NU
45. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
48. Dunava Costel Neculai PSD DA
49. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
50. Erdei Dolóczki István UDMR DA
51. Florea Oana-Consuela PSD DA
52. Furic Iarco Minoritati DA
53. Furtună Mirela PSD DA
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
55. Gavrilă Camelia PSD DA
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
58. Gheorghe Tinel PNL NU
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL NU
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Giugea Nicolae PNL NU
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
64. Halici Nicușor PSD DA
65. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
66. Hărătău Elena PSD DA
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Iancu Iulian PSD DA
70. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR NU
72. Ioniță Antoneta PNL NU
73. Iordache Florin PSD DA
74. Itu Cornel PSD DA
75. Jivan Luminița-Maria PSD DA
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
78. Lovin Dumitru ALDE DA
79. Lungu Tudorița PNL NU
80. Lupașcu Costel PSD DA
81. Lupescu Dumitru USR NU
82. Macovei Silviu Nicu PSD DA
83. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
84. Mareș Mara PNL NU
85. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
86. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
87. Mînzatu Roxana PSD DA
88. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
89. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
90. Movilă Petru PMP NU
91. Mușoiu Ștefan PSD DA
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
94. Neagu Nicolae PNL NU
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nicoară Romeo Florin PNL NU
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Nosa Iuliu PSD DA
99. Olteanu Daniel ALDE DA
100. Oprea Dumitru PNL NU
101. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Palăr Ionel PNL NU
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petrea Gabriel PSD DA
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pop Andrei PSD DA
110. Pop Tudor Rareș USR NU
111. Popa Florin PSD DA
112. Popa Mihai Valentin PSD DA
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
114. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
115. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
116. Presură Alexandra PSD DA
117. Prună Cristina-Mădălina USR NU
118. Radu Anișoara PSD DA
119. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
120. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
121. Rădulescu Alexandru PSD DA
122. Răduț Violeta PSD DA
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
124. Roman Florin-Claudiu PNL NU
125. Roman Ioan Sorin PSD DA
126. Romanescu Cristinel PNL NU
127. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
128. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
129. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
130. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
131. Simion Lucian-Eduard PSD DA
132. Simionca Ionuț PMP NU
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
135. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
136. Solomon Adrian PSD DA
137. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
138. Stancu Florinel PSD DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
142. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
143. Suciu Matei PSD DA
144. Șarapatin Elvira PSD DA
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
146. Șotcan Theodora PSD DA
147. Șovăială Constantin PNL NU
148. Ștefan Corneliu PSD DA
149. Teiș Alina PSD DA
150. Terea Ioan PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Trăilă Cristina PNL NU
153. Tudor Beatrice PSD DA
154. Turcan Raluca PNL NU
155. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
156. Velcea Nicolae PSD DA
157. Vișan George-Gabriel PSD DA
158. Vîlceanu Dan PNL NU
159. Vîrză Mihăiță PSD DA
160. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
161. Zainea Cornel USR NU
162. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 10:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro