Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.05.2019 > 10:17 Versiunea pentru printare
Marți, 7 mai 2019, ora 10:17

Subiect vot: Modificarea ordinii de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:97 48 22 9 3 6 2 6 1
- voturi pentru (DA):68 47 4 - 3 6 2 6 -
- voturi împotrivă (NU):9 - 1 8 - - - - -
- abțineri:19 - 17 1 - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Antal István-János UDMR DA
2. Avram Constantin ALDE DA
3. Axinte Vasile PSD DA
4. Bica Dănuț PNL Abținere
5. Bichineț Corneliu PMP DA
6. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
7. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
8. Bode Lucian Nicolae PNL NU
9. Bontea Vlad PSD DA
10. Botez Mihai-Cătălin USR NU
11. Bran Ioana PSD DA
12. Buican Cristian PNL Abținere
13. Bulai Iulian USR NU
14. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
15. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
16. Calotă Florică Ică ALDE DA
17. Căciulă Aurel PSD DA
18. Călin Ion PSD DA
19. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
20. Cherecheș Florica PNL Abținere
21. Cherecheș Viorica PNL Abținere
22. Chiriac Viorel PSD DA
23. Ciocan Dan PSD DA
24. Cobuz Maricela PSD DA
25. Cocoș Vasile PSD DA
26. Codreanu Constantin PMP DA
27. Cosma Lavinia-Corina USR NU
28. Cupșa Ioan PNL DA
29. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
30. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
31. Furtună Mirela PSD DA
32. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
33. Gavrilă Camelia PSD DA
34. Gherman Dumitru PSD DA
35. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
36. Gilia Claudia PSD DA
37. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
38. Halici Nicușor PSD DA
39. Hărătău Elena PSD DA
40. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
41. Huncă Mihaela - Abținere
42. Ionescu George PNL Abținere
43. Ioniță Antoneta PNL Abținere
44. Iordache Florin PSD DA
45. Lazăr Sorin PSD DA
46. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
47. Longher Victoria Minoritati DA
48. Lovin Dumitru ALDE DA
49. Lungu Tudorița PNL Abținere
50. Lupașcu Costel PSD DA
51. Macovei Silviu Nicu PSD DA
52. Manole Petre-Florin PSD DA
53. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
54. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
55. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
56. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
57. Neață Eugen PSD DA
58. Nistor Laurențiu PSD DA
59. Niță Nicu PSD DA
60. Nosa Iuliu PSD DA
61. Olteanu Daniel ALDE DA
62. Oprea Dumitru PNL Abținere
63. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
64. Paraschiv Rodica PSD DA
65. Păle Dănuț PSD DA
66. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
67. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
68. Pop Andrei PSD DA
69. Pop Tudor Rareș USR NU
70. Popa Florin PSD DA
71. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
72. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
73. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
74. Prună Cristina-Mădălina USR NU
75. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
76. Rădulescu Alexandru PSD DA
77. Răduț Violeta PSD DA
78. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
79. Romanescu Cristinel PNL Abținere
80. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
81. Seres Dénes UDMR DA
82. Simonis Alfred - Robert PSD DA
83. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
84. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
85. Stancu Florinel PSD DA
86. Stănescu Alexandru PSD DA
87. Steriu Valeriu-Andrei PSD -
88. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
89. Șovăială Constantin PNL DA
90. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
91. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
92. Teiș Alina PSD DA
93. Terea Ioan PSD DA
94. Varga Vasile PNL DA
95. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
96. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
97. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 12:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro