Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.06.2019 > 13:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 26 iunie 2019, ora 13:35

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 265/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.223/2015 privind pensiile militare de stat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:240 118 37 23 10 12 7 13 19 1
- voturi pentru (DA):236 117 35 23 10 12 6 13 19 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:4 1 2 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin ALDE DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PSD DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
18. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Borza Remus-Adrian PSD Abținere
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel PRO Europa DA
60. Cosma Lavinia-Corina USR DA
61. Cristache Cătălin PMP DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
64. Csoma Botond UDMR DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
66. Cupă Ion ALDE DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Durbacă Eugen PRO Europa DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Damian PRO Europa DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Găină Mihăiță PSD DA
92. Georgescu Laura PSD DA
93. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Gherman Dumitru PSD DA
97. Gilia Claudia PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Goga Octavian PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
101. Gudu Vasile PNL DA
102. Halici Nicușor PSD DA
103. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
104. Hărătău Elena PSD DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Huncă Mihaela PRO Europa DA
107. Iancu Iulian PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Lovin Dumitru ALDE DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Lupescu Dumitru USR DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
126. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mihalescul Dumitru PNL DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
132. Mohaci Mihai PRO Europa DA
133. Moise Costin-Sebastian PMP DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
136. Mușoiu Ștefan PSD DA
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai ALDE DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olar Corneliu PNL DA
148. Olteanu Daniel ALDE DA
149. Oprea Dumitru PNL Abținere
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petcu Toma-Florin ALDE DA
157. Petrea Gabriel PSD DA
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
161. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
162. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
163. Pop Andrei PSD DA
164. Pop Tudor Rareș USR DA
165. Popa Florin PSD DA
166. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
169. Popescu Pavel PNL DA
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Radu Anișoara PSD DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simionca Ionuț PMP Abținere
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
197. Stancu Florinel PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
201. Suciu Matei PSD DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șotcan Theodora PSD DA
209. Șova Lucian PSD DA
210. Șovăială Constantin PNL DA
211. Ștefan Corneliu PSD DA
212. Ștefan Ion PNL DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Trăilă Cristina PNL DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Tușa Adriana Diana PSD DA
222. Țachianu Marian PSD DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Vasile Daniel Minoritati DA
225. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
226. Vass Levente UDMR DA
227. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
228. Velcea Nicolae PSD DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vișan George-Gabriel PSD DA
231. Vîlceanu Dan PNL DA
232. Vîrză Mihăiță PSD DA
233. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
234. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
235. Vosganian Varujan ALDE DA
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zainea Cornel USR DA
239. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro