Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 10:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 10:53

Subiect vot: Retrimitere la comisie - PL 244/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:147 83 24 16 10 6 1 6 - 1
- voturi pentru (DA):54 1 24 16 10 - 1 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):92 82 - - - 6 - 4 - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Arsu Alin-Ionuț USR DA
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Bălănescu Alexandru PSD NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Bejinariu Eugen PSD NU
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
17. Borza Remus-Adrian PSD NU
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Burciu Cristina PSD NU
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Cherecheș Viorica PNL DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Cioabă Petre PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cobuz Maricela PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dîrzu Ioan PSD NU
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Farago Petru UDMR DA
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Florea Oana-Consuela PSD NU
52. Floroiu Ionel PSD NU
53. Furtună Mirela PSD NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
57. Georgescu Nicolae PSD NU
58. Gherman Dumitru PSD NU
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Gilia Claudia PSD NU
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
63. Gudu Vasile PNL DA
64. Halici Nicușor PSD NU
65. Hărătău Elena PSD NU
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
67. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
68. Iancu Marius-Ionel PSD NU
69. Ion Stelian-Cristian USR DA
70. Ioniță Antoneta PNL DA
71. Itu Cornel PSD NU
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
73. Jivan Luminița-Maria PSD NU
74. Korodi Attila UDMR DA
75. Longher Victoria Minoritati NU
76. Lovin Dumitru ALDE NU
77. Lungu Tudorița PNL DA
78. Lupașcu Costel PSD NU
79. Lupescu Dumitru USR DA
80. Macovei Silviu Nicu PSD NU
81. Manole Petre-Florin PSD NU
82. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
83. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
84. Mircea Florin PSD NU
85. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
86. Mușoiu Ștefan PSD NU
87. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
88. Neagu Nicolae PNL DA
89. Neață Eugen PSD NU
90. Nicolae Andrei PSD NU
91. Nicolicea Eugen PSD NU
92. Nistor Laurențiu PSD NU
93. Niță Nicu PSD NU
94. Nosa Iuliu PSD NU
95. Olar Corneliu PNL DA
96. Olteanu Daniel ALDE NU
97. Pană Adriana-Doina PSD NU
98. Paraschiv Rodica PSD NU
99. Păle Dănuț PSD NU
100. Petrea Gabriel PSD NU
101. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
102. Popa Florin PSD NU
103. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
104. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
105. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
106. Prună Cristina-Mădălina USR DA
107. Radu Anișoara PSD NU
108. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
109. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
110. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
111. Rădulescu Alexandru PSD NU
112. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
113. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
114. Roman Ioan Sorin PSD DA
115. Romanescu Cristinel PNL DA
116. Sefer Cristian-George PSD NU
117. Seres Dénes UDMR DA
118. Simonis Alfred - Robert PSD NU
119. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
120. Solomon Adrian PSD NU
121. Stancu Florinel PSD NU
122. Stănescu Alexandru PSD NU
123. Suciu Matei PSD NU
124. Szabó Ödön UDMR DA
125. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
126. Șișcu George PNL DA
127. Șotcan Theodora PSD NU
128. Șova Lucian PSD NU
129. Ștefan Corneliu PSD NU
130. Ștefan Ion PNL DA
131. Tabugan Ion ALDE NU
132. Teiș Alina PSD NU
133. Tîlvăr Angel PSD NU
134. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
135. Toma Ilie PSD NU
136. Tudor Beatrice PSD NU
137. Țachianu Marian PSD NU
138. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
139. Vasile Daniel Minoritati -
140. Velcea Nicolae PSD NU
141. Vișan George-Gabriel PSD NU
142. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
143. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
144. Weber Mihai PSD NU
145. Zainea Cornel USR DA
146. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
147. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro