Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 11:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 11:01

Subiect vot: Retrimitere la comisie - 254/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:150 83 25 15 10 7 1 7 1 1
- voturi pentru (DA):50 1 25 15 - 1 1 5 1 1
- voturi împotrivă (NU):90 82 - - - 6 - 2 - -
- abțineri:10 - - - 10 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR Abținere
5. Arsu Alin-Ionuț USR DA
6. Avram Constantin ALDE NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
9. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
10. Benedek Zacharie UDMR Abținere
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
13. Bodea Marius PNL DA
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Borza Remus-Adrian PSD NU
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bran Ioana PSD NU
18. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
19. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
20. Burciu Cristina PSD NU
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Căciulă Aurel PSD NU
23. Călin Ion PSD NU
24. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
25. Cherecheș Florica PNL DA
26. Cherecheș Viorica PNL DA
27. Chiriac Viorel PSD NU
28. Cioabă Petre PSD NU
29. Ciocan Dan PSD NU
30. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
31. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
32. Cîtea Vasile PSD NU
33. Cobuz Maricela PSD NU
34. Cocoș Vasile PSD NU
35. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
36. Csoma Botond UDMR Abținere
37. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
38. Cupă Ion ALDE NU
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dîrzu Ioan PSD NU
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
44. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
45. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
46. Drulă Cătălin USR DA
47. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
48. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
49. Farago Petru UDMR Abținere
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Florea Oana-Consuela PSD NU
52. Floroiu Ionel PSD NU
53. Furtună Mirela PSD NU
54. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
55. Gavrilă Camelia PSD NU
56. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
57. Georgescu Nicolae PSD NU
58. Gherman Dumitru PSD NU
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Gilia Claudia PSD NU
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Goga Octavian PSD NU
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
64. Gudu Vasile PNL DA
65. Halici Nicușor PSD NU
66. Hărătău Elena PSD NU
67. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
68. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
69. Huncă Mihaela PRO Europa DA
70. Iancu Marius-Ionel PSD NU
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ionescu George PNL DA
74. Ioniță Antoneta PNL DA
75. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
76. Jivan Luminița-Maria PSD NU
77. Korodi Attila UDMR Abținere
78. Longher Victoria Minoritati NU
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD NU
84. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
85. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
86. Mircea Florin PSD NU
87. Moise Costin-Sebastian PMP DA
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Mușoiu Ștefan PSD NU
90. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
92. Neață Eugen PSD NU
93. Nicolae Andrei PSD NU
94. Nistor Laurențiu PSD NU
95. Niță Nicu PSD NU
96. Olar Corneliu PNL DA
97. Olteanu Daniel ALDE NU
98. Oprea Dumitru PNL DA
99. Pambuccian Varujan Minoritati DA
100. Paraschiv Rodica PSD NU
101. Păle Dănuț PSD NU
102. Petrea Gabriel PSD NU
103. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
104. Popa Florin PSD NU
105. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
106. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
107. Presură Alexandra PSD NU
108. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
109. Prună Cristina-Mădălina USR DA
110. Radu Anișoara PSD NU
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
112. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
113. Rădulescu Alexandru PSD NU
114. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
116. Răduț Violeta PSD NU
117. Roman Ioan Sorin PSD NU
118. Romanescu Cristinel PNL DA
119. Sefer Cristian-George PSD NU
120. Seres Dénes UDMR Abținere
121. Simonis Alfred - Robert PSD NU
122. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
123. Solomon Adrian PSD NU
124. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
125. Stancu Florinel PSD NU
126. Stativă Irinel Ioan PSD NU
127. Stănescu Alexandru PSD NU
128. Suciu Matei PSD NU
129. Szabó Ödön UDMR Abținere
130. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
131. Șișcu George PNL DA
132. Șotcan Theodora PSD NU
133. Șova Lucian PSD NU
134. Șovăială Constantin PNL DA
135. Ștefan Corneliu PSD NU
136. Tabugan Ion ALDE DA
137. Teiș Alina PSD NU
138. Tîlvăr Angel PSD NU
139. Toma Ilie PSD NU
140. Tudor Beatrice PSD NU
141. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
142. Vasile Daniel Minoritati NU
143. Velcea Nicolae PSD NU
144. Vișan George-Gabriel PSD NU
145. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
146. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
147. Weber Mihai PSD NU
148. Zainea Cornel USR DA
149. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 23:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro