Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 11:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 11:21

Subiect vot: PL 254/2019 - amr 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:160 84 30 15 12 7 3 6 2 1
- voturi pentru (DA):54 - 30 15 - 1 3 4 - 1
- voturi împotrivă (NU):104 84 - - 12 6 - 2 - -
- abțineri:2 - - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD NU
4. Antal István-János UDMR NU
5. Arsu Alin-Ionuț USR DA
6. Babuș Radu PSD NU
7. Balan Ioan PNL DA
8. Bejinariu Eugen PSD NU
9. Bende Sándor UDMR NU
10. Benedek Zacharie UDMR NU
11. Benga Tudor - Vlad USR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Bodea Marius PNL DA
14. Borza Remus-Adrian PSD NU
15. Botez Mihai-Cătălin USR DA
16. Bran Ioana PSD NU
17. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
18. Burciu Cristina PSD NU
19. Calista Mara-Daniela PNL DA
20. Calotă Florică Ică ALDE NU
21. Căciulă Aurel PSD NU
22. Călin Ion PSD NU
23. Cherecheș Florica PNL DA
24. Chiriac Viorel PSD NU
25. Cioabă Petre PSD NU
26. Ciocan Dan PSD NU
27. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
29. Cîtea Vasile PSD NU
30. Cobuz Maricela PSD NU
31. Cocoș Vasile PSD NU
32. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
33. Cristache Cătălin PMP DA
34. Csép Éva-Andrea UDMR NU
35. Csoma Botond UDMR NU
36. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
37. Cupă Ion ALDE NU
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dîrzu Ioan PSD NU
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
44. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
45. Drulă Cătălin USR DA
46. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
47. Erdei Dolóczki István UDMR NU
48. Farago Petru UDMR NU
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Florea Oana-Consuela PSD NU
51. Floroiu Ionel PSD NU
52. Furtună Mirela PSD NU
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilă Camelia PSD NU
55. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
56. Georgescu Laura PSD NU
57. Georgescu Nicolae PSD NU
58. Gheorghe Tinel PNL DA
59. Gherman Dumitru PSD NU
60. Ghilea Găvrilă PNL DA
61. Gilia Claudia PSD NU
62. Giugea Nicolae PNL DA
63. Goga Octavian PSD NU
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
65. Gudu Vasile PNL DA
66. Halici Nicușor PSD NU
67. Hărătău Elena PSD NU
68. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
69. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
70. Iftimie Neculai PSD NU
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
72. Ion Stelian-Cristian USR DA
73. Ionescu George PNL DA
74. Ioniță Antoneta PNL DA
75. Itu Cornel PSD NU
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD NU
78. Korodi Attila UDMR NU
79. Lovin Dumitru ALDE NU
80. Lungu Tudorița PNL DA
81. Lupașcu Costel PSD NU
82. Lupescu Dumitru USR DA
83. Macovei Silviu Nicu PSD NU
84. Manole Petre-Florin PSD NU
85. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
86. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
87. Mircea Florin PSD NU
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
89. Mușoiu Ștefan PSD NU
90. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
92. Neagu Nicolae PNL DA
93. Neață Eugen PSD NU
94. Nicolae Andrei PSD NU
95. Niță Nicu PSD NU
96. Olar Corneliu PNL DA
97. Olteanu Daniel ALDE NU
98. Oprea Dumitru PNL DA
99. Pambuccian Varujan Minoritati DA
100. Pană Adriana-Doina PSD NU
101. Paraschiv Rodica PSD NU
102. Păle Dănuț PSD NU
103. Petrea Gabriel PSD NU
104. Petric Octavian PRO Europa Abținere
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
106. Popa Florin PSD NU
107. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
108. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
109. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
110. Presură Alexandra PSD NU
111. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
112. Prună Cristina-Mădălina USR DA
113. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
114. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
115. Rădulescu Alexandru PSD NU
116. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
117. Răduț Violeta PSD NU
118. Roman Ioan Sorin PSD NU
119. Romanescu Cristinel PNL DA
120. Sefer Cristian-George PSD NU
121. Seres Dénes UDMR NU
122. Simonis Alfred - Robert PSD NU
123. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
124. Solomon Adrian PSD NU
125. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
126. Stancu Florinel PSD NU
127. Stativă Irinel Ioan PSD NU
128. Stănescu Alexandru PSD NU
129. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
130. Suciu Matei PSD NU
131. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
132. Szabó Ödön UDMR NU
133. Șimon Gheorghe PSD NU
134. Șișcu George PNL DA
135. Șotcan Theodora PSD NU
136. Șova Lucian PSD NU
137. Șovăială Constantin PNL DA
138. Ștefan Corneliu PSD NU
139. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
140. Tabugan Ion ALDE DA
141. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
142. Teiș Alina PSD NU
143. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
144. Toma Ilie PSD NU
145. Tudor Beatrice PSD NU
146. Turcan Raluca PNL DA
147. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
148. Țachianu Marian PSD NU
149. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
150. Vasile Daniel Minoritati NU
151. Velcea Nicolae PSD NU
152. Vișan George-Gabriel PSD NU
153. Vîrză Mihăiță PSD NU
154. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
155. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
157. Weber Mihai PSD NU
158. Zainea Cornel USR DA
159. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
160. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro