Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 12:21

Subiect vot: Pl 329/2019 - amr.6
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:207 93 42 22 16 14 3 10 6 1
- voturi pentru (DA):44 18 1 - 16 4 - 4 1 -
- voturi împotrivă (NU):157 71 41 22 - 9 3 6 4 1
- abțineri:6 4 - - - 1 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andronache Gabriel PNL NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD Abținere
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR NU
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL NU
23. Birchall Ana PSD NU
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
31. Borza Remus-Adrian PSD DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD NU
34. Budăi Marius-Constantin PSD NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD NU
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Calotă Florică Ică ALDE NU
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD NU
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
43. Cherecheș Florica PNL NU
44. Cherecheș Viorica PNL NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chiriac Viorel PSD NU
47. Cioabă Petre PSD NU
48. Ciocan Dan PSD NU
49. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
50. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Cobuz Maricela PSD NU
53. Cocoș Vasile PSD NU
54. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
55. Cosma Andreea PSD NU
56. Cosma Lavinia-Corina USR NU
57. Cristache Cătălin PMP NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
61. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
62. Culeafă Mihai PNL NU
63. Cupă Ion ALDE NU
64. Cupșa Ioan PNL NU
65. Dan Nicușor Daniel USR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dîrzu Ioan PSD NU
68. Dobre Victor Paul PNL NU
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
71. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Florea Oana-Consuela PSD NU
79. Floroiu Ionel PSD NU
80. Furtună Mirela PSD NU
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
82. Gavrilă Camelia PSD Abținere
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PSD NU
85. Georgescu Laura PSD NU
86. Georgescu Nicolae PSD NU
87. Gheorghe Tinel PNL NU
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
89. Ghilea Găvrilă PNL NU
90. Gilia Claudia PSD NU
91. Giugea Nicolae PNL NU
92. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
93. Halici Nicușor PSD NU
94. Hărătău Elena PSD DA
95. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
96. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
97. Huncă Mihaela PRO Europa DA
98. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
99. Iancu Marius-Ionel PSD NU
100. Iftimie Neculai PSD NU
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
102. Intotero Natalia-Elena PSD NU
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Ionescu George PNL NU
105. Ioniță Antoneta PNL NU
106. Itu Cornel PSD NU
107. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
108. Jivan Luminița-Maria PSD NU
109. Korodi Attila UDMR DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD NU
114. Lupescu Dumitru USR NU
115. Macovei Silviu Nicu PSD NU
116. Manole Petre-Florin PSD NU
117. Mareș Mara PNL NU
118. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
119. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
120. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
121. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa Abținere
122. Mihalescul Dumitru PNL NU
123. Mircea Florin PSD NU
124. Mocanu Adrian ALDE NU
125. Mohaci Mihai PRO Europa NU
126. Moise Costin-Sebastian PMP NU
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Mușoiu Ștefan PSD NU
129. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
131. Neață Eugen PSD NU
132. Nicolae Andrei PSD DA
133. Nistor Laurențiu PSD DA
134. Niță Mihai ALDE NU
135. Niță Nicu PSD NU
136. Nosa Iuliu PSD NU
137. Olar Corneliu PNL NU
138. Olteanu Daniel ALDE Abținere
139. Oprea Dumitru PNL NU
140. Oprișcan Mihai Doru ALDE NU
141. Pambuccian Varujan Minoritati DA
142. Pană Adriana-Doina PSD NU
143. Păle Dănuț PSD NU
144. Petrea Gabriel PSD NU
145. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
146. Petric Octavian PRO Europa NU
147. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
148. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
149. Popa Florin PSD DA
150. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
151. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
152. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
153. Preda Cezar-Florin PNL NU
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR NU
156. Radu Anișoara PSD NU
157. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
158. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
159. Rădulescu Alexandru PSD DA
160. Rădulescu Cătălin-Marian PSD Abținere
161. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
162. Răduț Violeta PSD NU
163. Roman Ioan Sorin PSD NU
164. Romanescu Cristinel PNL NU
165. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
166. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
167. Sefer Cristian-George PSD NU
168. Seres Dénes UDMR DA
169. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
170. Simonis Alfred - Robert PSD NU
171. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
173. Solomon Adrian PSD DA
174. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
175. Stan Viorel PSD NU
176. Stănescu Alexandru PSD NU
177. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
178. Szabó Ödön UDMR DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șova Lucian PSD DA
182. Șovăială Constantin PNL DA
183. Ștefan Corneliu PSD NU
184. Ștefan Ion PNL NU
185. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
186. Tabugan Ion ALDE DA
187. Teiș Alina PSD NU
188. Tîlvăr Angel PSD NU
189. Todor Adrian PSD NU
190. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
191. Toma Ilie PSD NU
192. Tudor Beatrice PSD NU
193. Turcan Raluca PNL NU
194. Țachianu Marian PSD NU
195. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
196. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
197. Vasile Daniel Minoritati DA
198. Vasilică Radu Costin PSD DA
199. Velcea Nicolae PSD DA
200. Vîrză Mihăiță PSD NU
201. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
202. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa NU
203. Vosganian Varujan ALDE NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
205. Weber Mihai PSD DA
206. Zainea Cornel USR NU
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro