Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 12:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 12:41

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 316/2019 pentru modificarea și completarea articolului 16 din Ordonanța de urgențã a Guvernului nr.195/2005 privind protecția mediului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:253 117 52 23 17 15 4 15 9 1
- voturi pentru (DA):140 115 1 - - 14 - 9 1 -
- voturi împotrivă (NU):42 2 - 23 16 - - - - 1
- abțineri:71 - 51 - 1 1 4 6 8 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Antal István-János UDMR NU
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR NU
11. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
12. Arsu Alin-Ionuț USR NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL Abținere
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benedek Zacharie UDMR NU
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR NU
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
35. Borza Remus-Adrian PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL Abținere
52. Cherecheș Viorica PNL Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Constantin Daniel PRO Europa Abținere
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR NU
66. Cristache Cătălin PMP Abținere
67. Csép Éva-Andrea UDMR NU
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR NU
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL Abținere
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL Abținere
75. Dan Nicușor Daniel USR NU
76. Dehelean Silviu USR NU
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Victor Paul PNL Abținere
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
82. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
83. Drulă Cătălin USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Durbacă Eugen PRO Europa Abținere
87. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
88. Erdei Dolóczki István UDMR NU
89. Farago Petru UDMR NU
90. Fădor Angelica PNL Abținere
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PSD DA
98. Georgescu Laura PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheorghe Tinel PNL Abținere
101. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
108. Gudu Vasile PNL Abținere
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
115. Iancu Iulian PSD NU
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR NU
122. Ionescu George PNL Abținere
123. Ioniță Antoneta PNL Abținere
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Korodi Attila UDMR NU
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
130. Longher Victoria Minoritati DA
131. Lovin Dumitru ALDE DA
132. Lungu Tudorița PNL Abținere
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR NU
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Mareș Mara PNL Abținere
138. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
139. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa Abținere
142. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
143. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Mocioalcă Ion PRO Europa Abținere
147. Mohaci Mihai PRO Europa Abținere
148. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
153. Neagu Nicolae PNL Abținere
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai ALDE DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olar Corneliu PNL Abținere
163. Olteanu Daniel ALDE Abținere
164. Oprea Dumitru PNL Abținere
165. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
167. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petrea Gabriel PSD DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PRO Europa Abținere
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
180. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
181. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
185. Prună Cristina-Mădălina USR NU
186. Radu Anișoara PSD DA
187. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Roman Ioan Sorin PSD DA
195. Romanescu Cristinel PNL Abținere
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
197. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
198. Sefer Cristian-George PSD DA
199. Seres Dénes UDMR NU
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
201. Simonis Alfred - Robert PSD DA
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
206. Stan Viorel PSD DA
207. Stancu Florinel PSD DA
208. Stativă Irinel Ioan PSD DA
209. Stănescu Alexandru PSD DA
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
213. Suciu Matei PSD DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
216. Szabó Ödön UDMR Abținere
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL Abținere
220. Șotcan Theodora PSD DA
221. Șova Lucian PSD DA
222. Șovăială Constantin PNL Abținere
223. Ștefan Corneliu PSD DA
224. Ștefan Ion PNL Abținere
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
226. Tabugan Ion ALDE DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
228. Teiș Alina PSD DA
229. Tîlvăr Angel PSD DA
230. Todor Adrian PSD DA
231. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
232. Toma Ilie PSD DA
233. Tudor Beatrice PSD DA
234. Turcan Raluca PNL Abținere
235. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
239. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
240. Vasile Daniel Minoritati DA
241. Vasilică Radu Costin PSD NU
242. Velcea Nicolae PSD DA
243. Vexler Silviu Minoritati Abținere
244. Vișan George-Gabriel PSD DA
245. Vîlceanu Dan PNL Abținere
246. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
247. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
248. Vosganian Varujan ALDE DA
249. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zainea Cornel USR NU
252. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro