Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.07.2019 > 12:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 iulie 2019, ora 12:42

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 254/2019 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul ordinii și siguranței publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:262 124 54 23 17 15 4 15 9 1
- voturi pentru (DA):173 122 - - 16 14 - 12 9 -
- voturi împotrivă (NU):82 1 54 23 - 1 1 1 - 1
- abțineri:6 1 - - - - 3 2 - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Arsu Alin-Ionuț USR NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
20. Bălănescu Alexandru PSD DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Birchall Ana PSD DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR -
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Borza Remus-Adrian PSD Abținere
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR NU
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Florica PNL NU
55. Cherecheș Viorica PNL NU
56. Chichirău Cosette-Paula USR NU
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Cioabă Petre PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cobuz Maricela PSD DA
64. Cocoș Vasile PSD DA
65. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
66. Constantin Daniel PRO Europa DA
67. Cosma Andreea PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR NU
69. Cristache Cătălin PMP Abținere
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
72. Csoma Botond UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
74. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
75. Culeafă Mihai PNL NU
76. Cupă Ion ALDE DA
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Dan Nicușor Daniel USR NU
79. Dehelean Silviu USR NU
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
86. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Durbacă Eugen PRO Europa DA
91. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
92. Erdei Dolóczki István UDMR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL NU
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furic Iarco Minoritati DA
99. Furtună Mirela PSD DA
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
101. Gavrilă Camelia PSD DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PSD DA
104. Georgescu Laura PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gheorghe Tinel PNL NU
107. Gheorghiu Bogdan PNL NU
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gherman Dumitru PSD DA
110. Ghilea Găvrilă PNL NU
111. Gilia Claudia PSD DA
112. Giugea Nicolae PNL NU
113. Goga Octavian PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
115. Gudu Vasile PNL NU
116. Halici Nicușor PSD DA
117. Hărătău Elena PSD DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huncă Mihaela PRO Europa DA
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
122. Iancu Iulian PSD DA
123. Iancu Marius-Ionel PSD DA
124. Ibram Iusein Minoritati DA
125. Iftimie Neculai PSD DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR NU
129. Ionescu George PNL NU
130. Ioniță Antoneta PNL NU
131. Iordache Florin PSD DA
132. Itu Cornel PSD DA
133. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
134. Jivan Luminița-Maria PSD DA
135. Korodi Attila UDMR DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
137. Longher Victoria Minoritati DA
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL NU
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR NU
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Manole Petre-Florin PSD DA
144. Mareș Mara PNL NU
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
149. Mihalescul Dumitru PNL NU
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Mircea Florin PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
154. Mohaci Mihai PRO Europa DA
155. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Nicolae PNL NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL NU
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Mihai ALDE DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Olar Corneliu PNL NU
170. Olteanu Daniel ALDE DA
171. Oprea Dumitru PNL NU
172. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL NU
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petrea Gabriel PSD DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Petric Octavian PRO Europa DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Popa Florin PSD DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
186. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
187. Preda Cezar-Florin PNL NU
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
192. Prună Cristina-Mădălina USR NU
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
196. Rădulescu Alexandru PSD DA
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Roman Ioan Sorin PSD DA
201. Romanescu Cristinel PNL NU
202. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
204. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
205. Sefer Cristian-George PSD DA
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
213. Stan Viorel PSD DA
214. Stancu Florinel PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Alexandru PSD DA
217. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
220. Suciu Matei PSD DA
221. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
222. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL NU
228. Șotcan Theodora PSD DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Șovăială Constantin PNL NU
231. Ștefan Corneliu PSD DA
232. Ștefan Ion PNL NU
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
234. Tabugan Ion ALDE NU
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teiș Alina PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
240. Toma Ilie PSD DA
241. Tripa Florin-Dan PSD DA
242. Tudor Beatrice PSD DA
243. Turcan Raluca PNL NU
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Vasile Daniel Minoritati DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vișan George-Gabriel PSD DA
253. Vîlceanu Dan PNL NU
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
257. Vosganian Varujan ALDE DA
258. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
259. Weber Mihai PSD DA
260. Zainea Cornel USR NU
261. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
262. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 0:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro