Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.08.2019 > 12:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 28 august 2019, ora 12:05

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 219/2017 pentru grațierea unor pedepse și a unor măsuri educative privative de libertate
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:181 82 50 20 5 7 5 12 -
- voturi pentru (DA):177 80 50 20 5 6 4 12 -
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:2 1 - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Birchall Ana PSD DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
23. Borza Remus-Adrian PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP -
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Cioabă Petre PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Culeafă Mihai PNL DA
53. Cupă Ion ALDE Abținere
54. Dan Nicușor Daniel USR DA
55. Dehelean Silviu USR DA
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Drulă Cătălin USR DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Fădor Angelica PNL DA
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
67. Gavrilă Camelia PSD DA
68. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
69. Găină Mihăiță PSD DA
70. Georgescu Laura PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL DA
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Hărătău Elena PSD DA
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Iancu Marius-Ionel PSD DA
84. Ibram Iusein Minoritati DA
85. Ionescu George PNL DA
86. Ioniță Antoneta PNL DA
87. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
88. Lazăr Sorin PSD DA
89. Longher Victoria Minoritati DA
90. Lovin Dumitru ALDE DA
91. Lungu Tudorița PNL DA
92. Lupașcu Costel PSD DA
93. Lupescu Dumitru USR DA
94. Macovei Silviu Nicu PSD DA
95. Manole Petre-Florin PSD DA
96. Mareș Mara PNL DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Mircea Florin PSD DA
100. Moise Costin-Sebastian PMP DA
101. Mușoiu Ștefan PSD DA
102. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
103. Neagu Nicolae PNL DA
104. Neață Eugen PSD DA
105. Nicoară Romeo Florin PNL DA
106. Nicolae Andrei PSD DA
107. Nicolicea Eugen PSD DA
108. Nistor Laurențiu PSD DA
109. Nosa Iuliu PSD DA
110. Olteanu Daniel ALDE DA
111. Oprea Dumitru PNL DA
112. Oros Nechita-Adrian PNL DA
113. Palăr Ionel PNL DA
114. Pambuccian Varujan Minoritati DA
115. Pană Adriana-Doina PSD DA
116. Paraschiv Rodica PSD DA
117. Pașcan Emil-Marius PMP DA
118. Petrea Gabriel PSD DA
119. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
120. Pop Andrei PSD DA
121. Pop Tudor Rareș USR DA
122. Popa Florin PSD DA
123. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
124. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
125. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
126. Popescu Pavel PNL DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Preda Cezar-Florin PNL DA
129. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
130. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
131. Prună Cristina-Mădălina USR DA
132. Radu Anișoara PSD DA
133. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
134. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
135. Rădulescu Alexandru PSD DA
136. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
137. Răduț Violeta PSD DA
138. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
139. Romanescu Cristinel PNL DA
140. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
141. Sefer Cristian-George PSD DA
142. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
143. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
144. Simionca Ionuț PMP DA
145. Simonis Alfred - Robert PSD DA
146. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
147. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
148. Solomon Adrian PSD Abținere
149. Stan Viorel PSD DA
150. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
151. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
152. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
153. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
154. Șarapatin Elvira PSD DA
155. Șimon Gheorghe PSD NU
156. Șișcu George PNL DA
157. Șotcan Theodora PSD DA
158. Șovăială Constantin PNL DA
159. Ștefan Corneliu PSD DA
160. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
162. Teiș Alina PSD DA
163. Tîlvăr Angel PSD DA
164. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
165. Toma Ilie PSD DA
166. Trăilă Cristina PNL DA
167. Tripa Florin-Dan PSD DA
168. Tudor Beatrice PSD DA
169. Turcan Raluca PNL DA
170. Tușa Adriana Diana PSD DA
171. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
172. Varga Glad-Aurel PNL DA
173. Varga Vasile PNL DA
174. Vasile Daniel Minoritati DA
175. Velcea Nicolae PSD DA
176. Vexler Silviu Minoritati DA
177. Vîlceanu Dan PNL DA
178. Vîrză Mihăiță PSD DA
179. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
180. Zainea Cornel USR DA
181. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro