Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.09.2019 > 10:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 septembrie 2019, ora 10:24

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:158 77 31 17 10 5 5 8 5
- voturi pentru (DA):149 75 31 17 9 4 - 8 5
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:7 - - - 1 1 5 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton ALDE Abținere
6. Arsu Alin-Ionuț USR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR DA
13. Benedek Zacharie UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
27. Burciu Cristina PSD DA
28. Calista Mara-Daniela PNL DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Cherecheș Viorica PNL DA
33. Chiriac Viorel PSD DA
34. Cioabă Petre PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Cobuz Maricela PSD DA
37. Cocoș Vasile PSD DA
38. Codreanu Constantin PMP Abținere
39. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
40. Cosma Lavinia-Corina USR DA
41. Cupșa Ioan PNL DA
42. Dehelean Silviu USR DA
43. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Farago Petru UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Georgescu Laura PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Gilia Claudia PSD DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Goga Octavian PSD DA
62. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
63. Gudu Vasile PNL DA
64. Hărătău Elena PSD DA
65. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
66. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
67. Huncă Mihaela PRO Europa DA
68. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
69. Ion Stelian-Cristian USR DA
70. Iordache Florin PSD DA
71. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
72. Jivan Luminița-Maria PSD DA
73. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
74. Lazăr Sorin PSD DA
75. Longher Victoria Minoritati DA
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lungu Tudorița PNL DA
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Manole Petre-Florin PSD DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
83. Mihalescul Dumitru PNL DA
84. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
85. Mircea Florin PSD DA
86. Mohaci Mihai PRO Europa DA
87. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
88. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
89. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
90. Mușoiu Ștefan PSD DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
93. Neagu Nicolae PNL DA
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nicolae Andrei PSD DA
96. Niță Nicu PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Olteanu Daniel ALDE DA
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Pambuccian Varujan Minoritati DA
101. Pană Adriana-Doina PSD DA
102. Paraschiv Rodica PSD DA
103. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
104. Păle Dănuț PSD DA
105. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
106. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
107. Pop Tudor Rareș USR DA
108. Popa Florin PSD DA
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
110. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
111. Popescu Pavel PNL DA
112. Presură Alexandra PSD DA
113. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
114. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
115. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
116. Rădulescu Alexandru PSD DA
117. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
118. Răduț Violeta PSD DA
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
120. Roman Florin-Claudiu PNL DA
121. Roșca Lucreția PSD DA
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
123. Sefer Cristian-George PSD DA
124. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
125. Simion Lucian-Eduard PSD DA
126. Simionca Ionuț PMP Abținere
127. Simonis Alfred - Robert PSD DA
128. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
129. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
130. Spânu Ion PRO Europa DA
131. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
132. Stancu Florinel PRO Europa DA
133. Stănescu Alexandru PSD DA
134. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
135. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
136. Szabó Ödön UDMR DA
137. Șarapatin Elvira PSD DA
138. Șișcu George PNL DA
139. Șotcan Theodora PSD DA
140. Șovăială Constantin PNL DA
141. Ștefan Ion PNL DA
142. Teiș Alina PSD DA
143. Terea Ioan PSD DA
144. Tîlvăr Angel PSD DA
145. Toma Ilie PSD DA
146. Tudor Beatrice PSD DA
147. Turcan Raluca PNL DA
148. Tușa Adriana Diana PSD DA
149. Țachianu Marian PSD DA
150. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
151. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
152. Vass Levente UDMR Abținere
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vîlceanu Dan PNL DA
155. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
156. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
157. Zainea Cornel USR DA
158. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro