Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.09.2019 > 10:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 septembrie 2019, ora 10:21

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Retrimitere la comisie - PL-x 126/2018/2019 - Retrimitere la comisie
PL 126/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.105/2017 pentru modificarea art.23 alin.(1) lit.c) din Legea vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:157 76 29 16 13 5 5 8 5
- voturi pentru (DA):121 74 29 - - 5 - 8 5
- voturi împotrivă (NU):19 2 - - 13 - 4 - -
- abțineri:17 - - 16 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Anton Anton ALDE DA
6. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Bende Sándor UDMR NU
13. Benedek Zacharie UDMR NU
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP Abținere
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bode Lucian Nicolae PNL DA
19. Bodea Marius PNL DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
22. Bran Ioana PSD DA
23. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
24. Buican Cristian PNL DA
25. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
26. Burciu Cristina PSD DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Călin Ion PSD DA
29. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
30. Cherecheș Florica PNL DA
31. Cherecheș Viorica PNL DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Cioabă Petre PSD DA
34. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP NU
38. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
39. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
40. Csép Éva-Andrea UDMR NU
41. Csoma Botond UDMR NU
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dehelean Silviu USR Abținere
44. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
45. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Erdei Dolóczki István UDMR NU
49. Farago Petru UDMR NU
50. Fădor Angelica PNL DA
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Georgescu Laura PSD DA
56. Georgescu Nicolae PSD DA
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Ghilea Găvrilă PNL DA
60. Gilia Claudia PSD DA
61. Giugea Nicolae PNL DA
62. Goga Octavian PSD DA
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
64. Gudu Vasile PNL DA
65. Hărătău Elena PSD DA
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
67. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
68. Huncă Mihaela PRO Europa DA
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
70. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
71. Iordache Florin PSD DA
72. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
73. Jivan Luminița-Maria PSD DA
74. Korodi Attila UDMR NU
75. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Longher Victoria Minoritati DA
78. Lovin Dumitru ALDE DA
79. Lungu Tudorița PNL DA
80. Lupescu Dumitru USR Abținere
81. Macovei Silviu Nicu PSD DA
82. Manole Petre-Florin PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
85. Mihalescul Dumitru PNL DA
86. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
87. Mircea Florin PSD DA
88. Mohaci Mihai PRO Europa DA
89. Moise Costin-Sebastian PMP NU
90. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
92. Mușoiu Ștefan PSD DA
93. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
94. Neagu Nicolae PNL DA
95. Neață Eugen PSD DA
96. Nicolae Andrei PSD DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Olteanu Daniel ALDE DA
101. Oteșanu Daniela PSD DA
102. Pambuccian Varujan Minoritati DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP NU
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Popa Florin PSD DA
110. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
111. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
112. Presură Alexandra PSD DA
113. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
114. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
115. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
116. Rădulescu Alexandru PSD DA
117. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
118. Răduț Violeta PSD DA
119. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
120. Roman Florin-Claudiu PNL DA
121. Roșca Lucreția PSD DA
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
123. Sefer Cristian-George PSD DA
124. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
125. Seres Dénes UDMR NU
126. Simion Lucian-Eduard PSD DA
127. Simionca Ionuț PMP NU
128. Simonis Alfred - Robert PSD DA
129. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
131. Spânu Ion PRO Europa DA
132. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
133. Stancu Florinel PRO Europa DA
134. Stănescu Alexandru PSD DA
135. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
136. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
137. Szabó Ödön UDMR NU
138. Șarapatin Elvira PSD DA
139. Șișcu George PNL DA
140. Șotcan Theodora PSD DA
141. Șovăială Constantin PNL DA
142. Ștefan Ion PNL DA
143. Teiș Alina PSD DA
144. Terea Ioan PSD DA
145. Tîlvăr Angel PSD DA
146. Toma Ilie PSD DA
147. Tudor Beatrice PSD DA
148. Turcan Raluca PNL DA
149. Tușa Adriana Diana PSD DA
150. Țachianu Marian PSD DA
151. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
152. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
153. Velcea Nicolae PSD NU
154. Vîlceanu Dan PNL DA
155. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
156. Zainea Cornel USR Abținere
157. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 16 februarie 2020, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro