Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.09.2019 > 12:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 septembrie 2019, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 11/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.20/1994 privind măsuri pentru reducerea riscului seismic al construcțiilor existente
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:268 113 52 23 18 13 9 15 23 2
- voturi pentru (DA):267 112 52 23 18 13 9 15 23 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
19. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burciu Cristina PSD DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică ALDE DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Cioabă Petre PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
62. Constantin Daniel PRO Europa DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Culeafă Mihai PNL DA
68. Cupă Ion ALDE DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dan Nicușor Daniel USR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Florea Damian PRO Europa DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
89. Furic Iarco Minoritati DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Găină Mihăiță PSD DA
95. Georgescu Laura PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Gilia Claudia PSD DA
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PRO Europa DA
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Marius-Ionel PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Iftimie Neculai PSD DA
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR DA
117. Ionescu George PNL DA
118. Ioniță Antoneta PNL DA
119. Iordache Florin PSD DA
120. Jivan Luminița-Maria PSD DA
121. Korodi Attila UDMR DA
122. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
123. Lazăr Sorin PSD DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Longher Victoria Minoritati DA
126. Lovin Dumitru ALDE DA
127. Lungu Tudorița PNL DA
128. Lupașcu Costel PSD DA
129. Lupescu Dumitru USR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
134. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
135. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Mocanu Adrian ALDE DA
142. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
143. Mohaci Mihai PRO Europa DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
152. Nicolicea Eugen PSD DA
153. Nistor Laurențiu PSD DA
154. Niță Mihai ALDE DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Nosa Iuliu PSD DA
157. Olteanu Daniel ALDE DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pașcan Emil-Marius PMP DA
165. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
166. Păle Dănuț PSD DA
167. Petrea Gabriel PSD DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Petric Octavian PRO Europa DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
172. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
173. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PRO Europa DA
176. Pop Tudor Rareș USR DA
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Radu Anișoara PSD DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Ioan Sorin PSD -
200. Romanescu Cristinel PNL DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PSD DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simionca Ionuț PMP DA
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
214. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Spânu Ion PRO Europa DA
217. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
218. Stan Viorel PSD DA
219. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
220. Stancu Florinel PRO Europa DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
228. Szabó Ödön UDMR DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șotcan Theodora PSD DA
232. Șovăială Constantin PNL DA
233. Ștefan Corneliu PSD DA
234. Ștefan Ion PNL DA
235. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
236. Tabugan Ion ALDE DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Terea Ioan PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tripa Florin-Dan PSD DA
244. Tudor Beatrice PSD DA
245. Turcan Raluca PNL DA
246. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
247. Tușa Adriana Diana PSD DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
250. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
251. Varga Vasile PNL DA
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
254. Vass Levente UDMR DA
255. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
256. Velcea Nicolae PSD DA
257. Vexler Silviu Minoritati DA
258. Vișan George-Gabriel PSD DA
259. Vîlceanu Dan PNL DA
260. Vîrză Mihăiță PSD DA
261. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
262. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
263. Vosganian Varujan ALDE DA
264. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zainea Cornel USR DA
267. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 10 aprilie 2020, 12:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro