Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.09.2019 > 12:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 septembrie 2019, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 646/2018 pentru aprobarea plății cotizației anuale în vederea participării la Centrul Internațional pentru Cercetări Arhivistice, precum și pentru completarea anexei nr.1 la Ordonanța Guvernului nr.41/1994 privind autorizarea plății cotizațiilor la organizațiile internaționale interguvernamentale la care România este parte
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:267 112 52 24 17 13 9 15 23 2
- voturi pentru (DA):267 112 52 24 17 13 9 15 23 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
18. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
19. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Borza Remus-Adrian PSD DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
64. Constantin Daniel PRO Europa DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dan Nicușor Daniel USR DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Farago Petru UDMR DA
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Florea Damian PRO Europa DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PSD DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Gheorghiu Bogdan PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Goga Octavian PSD DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PRO Europa DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Iftimie Neculai PSD DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Ion Stelian-Cristian USR DA
119. Ionescu George PNL DA
120. Ioniță Antoneta PNL DA
121. Iordache Florin PSD DA
122. Jivan Luminița-Maria PSD DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lovin Dumitru ALDE DA
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Lupașcu Costel PSD DA
131. Lupescu Dumitru USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
140. Mihalescul Dumitru PNL DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
144. Mohaci Mihai PRO Europa DA
145. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Movilă Petru PMP DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
153. Nicolicea Eugen PSD DA
154. Nistor Laurențiu PSD DA
155. Niță Mihai ALDE DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Nosa Iuliu PSD DA
158. Olteanu Daniel ALDE DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Palăr Ionel PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Pană Adriana-Doina PSD DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pașcan Emil-Marius PMP DA
166. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petrea Gabriel PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Petric Octavian PRO Europa DA
171. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
172. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
173. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Georgian PRO Europa DA
176. Pop Tudor Rareș USR DA
177. Popa Florin PSD DA
178. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Popescu Pavel PNL DA
182. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
183. Preda Cezar-Florin PNL DA
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Radu Anișoara PSD DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
193. Rădulescu Alexandru PSD DA
194. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
195. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
196. Răduț Violeta PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Ioan Sorin PSD DA
200. Romanescu Cristinel PNL DA
201. Roșca Lucreția PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
205. Sefer Cristian-George PSD DA
206. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
207. Seres Dénes UDMR DA
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion Lucian-Eduard PSD DA
210. Simionca Ionuț PMP DA
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
213. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Spânu Ion PRO Europa DA
216. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
217. Stan Viorel PSD DA
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
219. Stancu Florinel PRO Europa DA
220. Stativă Irinel Ioan PSD DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
223. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
224. Suciu Matei PSD DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șimon Gheorghe PSD DA
230. Șotcan Theodora PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion ALDE DA
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Tudor Beatrice PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Vasile PNL DA
251. Vasile Daniel Minoritati DA
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vișan George-Gabriel PSD DA
258. Vîlceanu Dan PNL DA
259. Vîrză Mihăiță PSD DA
260. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
261. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
262. Vosganian Varujan ALDE DA
263. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
264. Weber Mihai PSD DA
265. Zainea Cornel USR DA
266. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
267. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 2:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro