Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.09.2019 > 12:12 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 septembrie 2019, ora 12:12

Poziție pe
ordinea de zi:
6,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 366/2017 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.58/2017 pentru modificarea și completarea Legii farmaciei nr.266/2008
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:277 112 65 24 21 - 9 13 16 17
- voturi pentru (DA):231 112 65 2 - - 9 13 14 16
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:46 - - 22 21 - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Antal István-János UDMR Abținere
10. Anton Anton - DA
11. Apjok Norbert UDMR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avram Constantin - DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR Abținere
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR Abținere
24. Benedek Zacharie UDMR Abținere
25. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
26. Benkő Erika UDMR Abținere
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian PSD DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR Abținere
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică - DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
60. Cioabă Petre PSD DA
61. Ciocan Dan PSD DA
62. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
68. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
70. Cristache Cătălin PMP DA
71. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
72. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
73. Csoma Botond UDMR Abținere
74. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
75. Culeafă Mihai PNL DA
76. Cupă Ion - DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dan Nicușor Daniel USR DA
79. Dehelean Silviu USR Abținere
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Dîrzu Ioan PSD DA
82. Dobre Victor Paul PNL DA
83. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
85. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
86. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
88. Drulă Cătălin USR Abținere
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
92. Farago Petru UDMR Abținere
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Florea Damian PRO Europa DA
95. Florea Oana-Consuela PSD DA
96. Floroiu Ionel PSD DA
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Laura PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic - DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
106. Gheorghe Tinel PNL DA
107. Gheorghiu Bogdan PNL DA
108. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
109. Gherman Dumitru PSD DA
110. Ghilea Găvrilă PNL DA
111. Gilia Claudia PSD DA
112. Giugea Nicolae PNL DA
113. Gudu Vasile PNL DA
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Hărătău Elena PSD DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
117. Huncă Mihaela PRO Europa DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
125. Ionescu George PNL DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
130. Kelemen Hunor UDMR Abținere
131. Korodi Attila UDMR Abținere
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru - DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa Abținere
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
152. Mohaci Mihai PRO Europa DA
153. Moise Costin-Sebastian PMP DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
156. Movilă Petru PMP DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
160. Neagu Nicolae PNL DA
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olteanu Daniel - DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru - DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pașcan Emil-Marius PMP DA
178. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petcu Toma-Florin - DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PRO Europa DA
184. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Pistru Eusebiu-Manea - DA
187. Pop Andrei PSD DA
188. Pop Tudor Rareș USR Abținere
189. Popa Florin PSD DA
190. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
193. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
194. Popescu Pavel PNL DA
195. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
196. Presură Alexandra PSD DA
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
201. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
202. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Romanescu Cristinel PNL DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
215. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
218. Seres Dénes UDMR Abținere
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Spânu Ion PRO Europa DA
225. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
226. Stan Viorel PSD DA
227. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
228. Stancu Florinel PRO Europa DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Alexandru PSD DA
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe - Abținere
236. Szabó Ödön UDMR Abținere
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
238. Șimon Gheorghe PSD DA
239. Șișcu George PNL DA
240. Șotcan Theodora PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL DA
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Ion PNL DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tabugan Ion - DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Teiș Alina PSD DA
248. Terea Ioan PSD DA
249. Tîlvăr Angel PSD DA
250. Todor Adrian PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Tripa Florin-Dan PSD DA
255. Tudor Beatrice PSD DA
256. Turcan Raluca PNL DA
257. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
258. Tușa Adriana Diana PSD DA
259. Țachianu Marian PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR Abținere
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vîlceanu Dan PNL DA
270. Vîrză Mihăiță PSD DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
272. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR Abținere
276. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 15:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro