Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.09.2019 > 16:27 Versiunea pentru printare
Luni, 23 septembrie 2019, ora 16:27

Subiect vot: Propunere 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:171 78 38 18 13 - 7 10 4 3
- voturi pentru (DA):81 - 38 18 13 - 7 4 - 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:90 78 - - - - - 6 4 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati Abținere
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin - DA
9. Axinte Vasile PSD Abținere
10. Babuș Radu PSD Abținere
11. Balan Ioan PNL DA
12. Bălănescu Alexandru PRO Europa Abținere
13. Bejinariu Eugen PSD Abținere
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD Abținere
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD Abținere
23. Botez Mihai-Cătălin USR DA
24. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
25. Budăi Marius-Constantin PSD Abținere
26. Buicu Corneliu-Florin PSD Abținere
27. Bulai Iulian USR DA
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD Abținere
30. Calista Mara-Daniela PNL DA
31. Căciulă Aurel PSD Abținere
32. Călin Ion PSD Abținere
33. Căruceru Aida-Cristina PSD Abținere
34. Cherecheș Florica PNL DA
35. Chiriac Viorel PSD Abținere
36. Cioabă Petre PSD Abținere
37. Ciocan Dan PSD Abținere
38. Ciofu Tamara-Dorina PSD Abținere
39. Cobuz Maricela PSD Abținere
40. Cojocaru Petru-Bogdan PSD Abținere
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe - Abținere
45. Cupșa Ioan PNL DA
46. Dehelean Silviu USR DA
47. Dinu Cristina-Elena PSD Abținere
48. Dîrzu Ioan PSD Abținere
49. Dobrică Ionela Viorela PSD Abținere
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD Abținere
51. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Dunava Costel Neculai PSD Abținere
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Furic Iarco Minoritati Abținere
57. Furtună Mirela PSD Abținere
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Georgescu Laura PSD Abținere
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
61. Gheorghe Tinel PNL DA
62. Gherman Dumitru PSD Abținere
63. Ghilea Găvrilă PNL DA
64. Gilia Claudia PSD Abținere
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
67. Gudu Vasile PNL DA
68. Halici Nicușor PSD Abținere
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD Abținere
70. Hărătău Elena PSD Abținere
71. Holban Georgeta-Carmen PSD Abținere
72. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
73. Ibram Iusein Minoritati Abținere
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Itu Cornel PSD Abținere
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Jivan Luminița-Maria PSD Abținere
78. Lazăr Sorin PSD Abținere
79. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
80. Lovin Dumitru - Abținere
81. Lungu Tudorița PNL DA
82. Lupașcu Costel PSD Abținere
83. Lupescu Dumitru USR DA
84. Macovei Silviu Nicu PSD Abținere
85. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
86. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
87. Mărgărit Mitică-Marius PSD Abținere
88. Mihalescul Dumitru PNL DA
89. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD Abținere
90. Mircea Florin PSD Abținere
91. Mohaci Mihai PRO Europa Abținere
92. Moise Costin-Sebastian PMP DA
93. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
94. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
95. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
96. Neagu Nicolae PNL DA
97. Neață Eugen PSD Abținere
98. Nistor Laurențiu PSD Abținere
99. Niță Nicu PSD Abținere
100. Nosa Iuliu PSD Abținere
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Oteșanu Daniela PSD Abținere
103. Palăr Ionel PNL DA
104. Pambuccian Varujan Minoritati DA
105. Pană Adriana-Doina PSD Abținere
106. Paraschiv Rodica PSD Abținere
107. Pașcan Emil-Marius PMP DA
108. Păle Dănuț PSD Abținere
109. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
111. Pop Andrei PSD Abținere
112. Pop Tudor Rareș USR DA
113. Popa Florin PSD Abținere
114. Popa Ștefan-Ovidiu PSD Abținere
115. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
116. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
117. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
118. Prună Cristina-Mădălina USR DA
119. Radu Anișoara PSD Abținere
120. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD Abținere
121. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
122. Rădulescu Alexandru PSD Abținere
123. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
124. Răduț Violeta PSD Abținere
125. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
126. Roman Florin-Claudiu PNL DA
127. Romanescu Cristinel PNL DA
128. Roșca Lucreția PSD Abținere
129. Rotaru Răzvan-Ilie PSD Abținere
130. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
131. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
132. Sefer Cristian-George PSD Abținere
133. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
134. Seres Dénes UDMR DA
135. Simionca Ionuț PMP DA
136. Simonis Alfred - Robert PSD Abținere
137. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
138. Socotar Gheorghe-Dinu PSD Abținere
139. Stancu Florinel PRO Europa Abținere
140. Stativă Irinel Ioan PSD Abținere
141. Stănescu Alexandru PSD Abținere
142. Steriu Valeriu-Andrei PSD Abținere
143. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
144. Șarapatin Elvira PSD Abținere
145. Șerban Ciprian-Constantin PSD Abținere
146. Șișcu George PNL DA
147. Șovăială Constantin PNL DA
148. Ștefan Ion PNL DA
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD Abținere
150. Teiș Alina PSD Abținere
151. Terea Ioan PSD Abținere
152. Todor Adrian PSD Abținere
153. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
154. Toma Ilie PSD Abținere
155. Trăilă Cristina PNL DA
156. Tudor Beatrice PSD Abținere
157. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
158. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
159. Ursu Răzvan-Ion PSD Abținere
160. Varga Glad-Aurel PNL DA
161. Varga Vasile PNL DA
162. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
163. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
164. Velcea Nicolae PSD Abținere
165. Vișan George-Gabriel PSD Abținere
166. Vîlceanu Dan PNL DA
167. Vîrză Mihăiță PSD Abținere
168. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
169. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD Abținere
170. Zainea Cornel USR DA
171. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 23:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro