Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 24.09.2019 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 24 septembrie 2019, ora 12:13

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea Regulamentului Camerei Deputatilor (BPI 573/23.09.2019 ;PH CD 45/2019)
PHC 45/2019 privind modificarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:246 104 54 20 16 - 8 10 26 8
- voturi pentru (DA):109 103 - - - - - 2 - 4
- voturi împotrivă (NU):40 - 2 - - - 8 - 26 4
- abțineri:94 - 52 20 16 - - 6 - -
- nu au votat:3 1 - - - - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati -
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Anton Anton PRO Europa NU
8. Apjok Norbert UDMR Abținere
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa NU
13. Bălănescu Alexandru PRO Europa NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR Abținere
17. Benedek Zacharie UDMR Abținere
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Benkő Erika UDMR Abținere
20. Bica Dănuț PNL Abținere
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
25. Bodea Marius PNL Abținere
26. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
30. Borza Remus-Adrian PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL Abținere
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR Abținere
38. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
41. Calotă Florică Ică PRO Europa NU
42. Căciulă Aurel PSD -
43. Călin Ion PSD DA
44. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PRO Europa NU
47. Cherecheș Florica PNL NU
48. Cherecheș Viorica PNL Abținere
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
56. Constantin Daniel PRO Europa NU
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
58. Cristache Cătălin PMP NU
59. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
61. Csoma Botond UDMR Abținere
62. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
63. Culeafă Mihai PNL Abținere
64. Cupă Ion - DA
65. Cupșa Ioan PNL Abținere
66. Dehelean Silviu USR Abținere
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Victor Paul PNL Abținere
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
73. Drulă Cătălin USR Abținere
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
77. Farago Petru UDMR Abținere
78. Fădor Angelica PNL Abținere
79. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
80. Furic Iarco Minoritati Abținere
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PSD DA
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PRO Europa NU
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL Abținere
91. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL Abținere
96. Goga Octavian PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
98. Gudu Vasile PNL Abținere
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO Europa NU
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
108. Itu Cornel PSD DA
109. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
110. Jivan Luminița-Maria PSD DA
111. Korodi Attila UDMR Abținere
112. Lazăr Sorin PSD DA
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
114. Lovin Dumitru - NU
115. Lungu Tudorița PNL Abținere
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR Abținere
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL Abținere
122. Marica Petru-Sorin PRO Europa NU
123. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
124. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
125. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa NU
126. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Mocanu Adrian PRO Europa NU
130. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
131. Mohaci Mihai PRO Europa NU
132. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
134. Movilă Petru PMP NU
135. Mușoiu Ștefan PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
137. Neagu Nicolae PNL Abținere
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa NU
140. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai - DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olteanu Daniel - NU
148. Oprișcan Mihai Doru - NU
149. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Palăr Ionel PNL Abținere
152. Pambuccian Varujan Minoritati -
153. Pană Adriana-Doina PSD DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP NU
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petcu Toma-Florin PRO Europa NU
158. Petrea Gabriel PSD DA
159. Petric Octavian PRO Europa NU
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Pistru Eusebiu-Manea PRO Europa NU
162. Ponta Victor-Viorel PRO Europa NU
163. Pop Georgian PRO Europa NU
164. Pop Tudor Rareș USR Abținere
165. Popa Mihai Valentin PRO Europa NU
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
168. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
169. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
170. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
174. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
175. Radu Anișoara PSD DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
182. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL Abținere
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
190. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
191. Sefer Cristian-George PSD DA
192. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
193. Seres Dénes UDMR Abținere
194. Simionca Ionuț PMP NU
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Spânu Ion PRO Europa NU
200. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
202. Stancu Florinel PRO Europa NU
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
207. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
208. Suciu Matei PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa NU
210. Șarapatin Elvira PSD DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL Abținere
214. Șovăială Constantin PNL Abținere
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Ștefan Ion PNL Abținere
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
218. Tabugan Ion - NU
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Tîlvăr Angel PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
224. Toma Ilie PSD DA
225. Trăilă Cristina PNL Abținere
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Turcan Raluca PNL Abținere
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
230. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
231. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
232. Varga Vasile PNL Abținere
233. Vasile Daniel Minoritati DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vass Levente UDMR Abținere
236. Văcaru Alin Vasile PRO Europa NU
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vișan George-Gabriel PSD DA
239. Vîlceanu Dan PNL Abținere
240. Vîrză Mihăiță PSD DA
241. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
242. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa NU
243. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
244. Zainea Cornel USR Abținere
245. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 18:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro