Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.10.2019 > 11:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 2 octombrie 2019, ora 11:19

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:166 84 39 18 7 - 3 4 9 2
- voturi pentru (DA):106 83 1 2 6 - 1 3 8 2
- voturi împotrivă (NU):4 - 1 - 1 - - 1 1 -
- abțineri:56 1 37 16 - - 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton PRO Europa NU
6. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
7. Avram Constantin PRO Europa DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL Abținere
11. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
16. Bica Dănuț PNL Abținere
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bodea Marius PNL Abținere
21. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bran Ioana PSD DA
24. Budăi Marius-Constantin PSD DA
25. Buican Cristian PNL Abținere
26. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
27. Bulai Iulian USR Abținere
28. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
29. Burciu Cristina PSD DA
30. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
31. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
32. Căciulă Aurel PSD DA
33. Călin Ion PSD DA
34. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cherecheș Florica PNL Abținere
37. Chiriac Viorel PSD DA
38. Cioabă Petre PSD DA
39. Ciocan Dan PSD DA
40. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
41. Cîtea Vasile PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP Abținere
45. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
46. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
48. Cupșa Ioan PNL Abținere
49. Dehelean Silviu USR DA
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
53. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
54. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
55. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
56. Dunava Costel Neculai PSD DA
57. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Fădor Angelica PNL Abținere
60. Floroiu Ionel PSD DA
61. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
65. Georgescu Laura PSD DA
66. Georgescu Nicolae PSD DA
67. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
68. Gheorghe Tinel PNL NU
69. Gherman Dumitru PSD DA
70. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
71. Gilia Claudia PSD DA
72. Giugea Nicolae PNL Abținere
73. Goga Octavian PSD DA
74. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
75. Gudu Vasile PNL Abținere
76. Hărătău Elena PSD DA
77. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
78. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
79. Huncă Mihaela PRO Europa DA
80. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
81. Ioniță Antoneta PNL Abținere
82. Iordache Florin PSD DA
83. Lazăr Sorin PSD DA
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
85. Lovin Dumitru - DA
86. Lungu Tudorița PNL Abținere
87. Lupașcu Costel PSD DA
88. Lupescu Dumitru USR Abținere
89. Macovei Silviu Nicu PSD DA
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
92. Mircea Florin PSD DA
93. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
94. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
95. Neagu Nicolae PNL Abținere
96. Neață Eugen PSD DA
97. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
98. Nicolae Andrei PSD DA
99. Nistor Laurențiu PSD DA
100. Niță Nicu PSD DA
101. Nosa Iuliu PSD DA
102. Oprea Dumitru PNL Abținere
103. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
104. Oteșanu Daniela PSD DA
105. Palăr Ionel PNL Abținere
106. Paraschiv Rodica PSD DA
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
110. Pop Andrei PSD Abținere
111. Popa Florin PSD DA
112. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
113. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
114. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
115. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
116. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
117. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
118. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
119. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
120. Răduț Violeta PSD DA
121. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
122. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
123. Romanescu Cristinel PNL Abținere
124. Roșca Lucreția PSD DA
125. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
126. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
127. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
128. Sefer Cristian-George PSD DA
129. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Simion Lucian-Eduard PSD DA
132. Simionca Ionuț PMP Abținere
133. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
134. Solomon Adrian PSD DA
135. Spânu Ion PRO Europa DA
136. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
137. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
138. Stancu Florinel PRO Europa DA
139. Stativă Irinel Ioan PSD DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
142. Suciu Matei PSD DA
143. Szabó Ödön UDMR NU
144. Șișcu George PNL Abținere
145. Șotcan Theodora PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL Abținere
147. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
148. Teiș Alina PSD DA
149. Terea Ioan PSD DA
150. Todor Adrian PSD DA
151. Toma Ilie PSD DA
152. Trăilă Cristina PNL Abținere
153. Tripa Florin-Dan PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Tușa Adriana Diana PSD DA
156. Țachianu Marian PSD DA
157. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
158. Varga Vasile PNL Abținere
159. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vișan George-Gabriel PSD DA
162. Vîrză Mihăiță PSD DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
164. Weber Mihai PSD DA
165. Zainea Cornel USR Abținere
166. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro