Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.10.2019 > 16:11 Versiunea pentru printare
Luni, 7 octombrie 2019, ora 16:11

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:213 102 36 20 12 - 9 13 17 4
- voturi pentru (DA):211 102 35 19 12 - 9 13 17 4
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Anton Anton PRO Europa DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
12. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
13. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bode Lucian Nicolae PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Cherecheș Viorica PNL DA
40. Chichirău Cosette-Paula USR DA
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Cioabă Petre PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP DA
48. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
49. Constantin Daniel PRO Europa DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
59. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
60. Erdei Dolóczki István UDMR DA
61. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
62. Florea Damian PRO Europa DA
63. Floroiu Ionel PSD DA
64. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
65. Furic Iarco Minoritati DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
70. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
71. Georgescu Laura PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
74. Gheorghe Tinel PNL DA
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Gilia Claudia PSD DA
77. Giugea Nicolae PNL DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
79. Gudu Vasile PNL DA
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
82. Hărătău Elena PSD DA
83. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
84. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
85. Huncă Mihaela PRO Europa DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Iftimie Neculai PSD DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Ion Stelian-Cristian USR DA
91. Ioniță Antoneta PNL DA
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
97. Lovin Dumitru PRO Europa DA
98. Lungu Tudorița PNL DA
99. Lupescu Dumitru USR DA
100. Macovei Silviu Nicu PSD DA
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
102. Manole Petre-Florin PSD DA
103. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
107. Mircea Florin PSD DA
108. Mohaci Mihai PRO Europa DA
109. Moise Costin-Sebastian PMP DA
110. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
112. Movilă Petru PMP DA
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
114. Neagu Nicolae PNL DA
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
117. Nicoară Romeo Florin PNL DA
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai - DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Oprea Dumitru PNL DA
124. Oros Nechita-Adrian PNL DA
125. Oteșanu Daniela PSD DA
126. Pambuccian Varujan Minoritati DA
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Pașcan Emil-Marius PMP DA
130. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petrea Gabriel PSD DA
133. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
134. Petric Octavian PRO Europa DA
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Pop Andrei PSD DA
137. Pop Tudor Rareș USR DA
138. Popa Florin PSD DA
139. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
140. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
141. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
142. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
143. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
144. Presură Alexandra PSD DA
145. Prună Cristina-Mădălina USR DA
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
147. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
148. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
149. Rădulescu Alexandru PSD DA
150. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
151. Răduț Violeta PSD DA
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
153. Roman Florin-Claudiu PNL DA
154. Roman Ioan Sorin PSD DA
155. Romanescu Cristinel PNL DA
156. Roșca Lucreția PSD DA
157. Rotaru Alexandru PSD DA
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
159. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
160. Sefer Cristian-George PSD DA
161. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
162. Seres Dénes UDMR DA
163. Simion Lucian-Eduard PSD DA
164. Simionca Ionuț PMP DA
165. Simonis Alfred - Robert PSD DA
166. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
167. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
168. Solomon Adrian PSD DA
169. Spânu Ion PRO Europa DA
170. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
171. Stancu Florinel PRO Europa DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Alexandru PSD DA
174. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
175. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
176. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șimon Gheorghe PSD DA
180. Șișcu George PNL DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Ștefan Corneliu PSD DA
183. Ștefan Ion PNL DA
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
185. Teiș Alina PSD DA
186. Terea Ioan PSD DA
187. Tîlvăr Angel PSD DA
188. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
189. Toma Ilie PSD DA
190. Tripa Florin-Dan PSD DA
191. Tudor Beatrice PSD DA
192. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
193. Tușa Adriana Diana PSD DA
194. Țachianu Marian PSD DA
195. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
196. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
197. Varga Glad-Aurel PNL DA
198. Varga Vasile PNL DA
199. Vasile Daniel Minoritati DA
200. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
201. Vass Levente UDMR DA
202. Velcea Nicolae PSD DA
203. Vexler Silviu Minoritati DA
204. Vișan George-Gabriel PSD DA
205. Vîlceanu Dan PNL DA
206. Vîrză Mihăiță PSD DA
207. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
208. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
209. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
210. Weber Mihai PSD DA
211. Zainea Cornel USR DA
212. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 15 decembrie 2019, 22:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro