Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 07.10.2019 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 7 octombrie 2019, ora 16:12

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 221/2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:213 101 35 20 13 - 9 13 18 4
- voturi pentru (DA):167 101 - 19 13 - - 12 18 4
- voturi împotrivă (NU):2 - 2 - - - - - - -
- abțineri:44 - 33 1 - - 9 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Alexe Costel PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
14. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL Abținere
22. Bichineț Corneliu PMP Abținere
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Borza Remus-Adrian PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
31. Bran Ioana PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR DA
35. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cherecheș Florica PNL Abținere
40. Cherecheș Viorica PNL Abținere
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Cioabă Petre PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP Abținere
48. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
49. Constantin Daniel PRO Europa DA
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
53. Dehelean Silviu USR DA
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL NU
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
60. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
61. Erdei Dolóczki István UDMR DA
62. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
63. Florea Damian PRO Europa DA
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Furic Iarco Minoritati DA
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
69. Gavrilă Camelia PSD DA
70. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
71. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
72. Georgescu Laura PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
75. Gheorghe Tinel PNL Abținere
76. Gherman Dumitru PSD DA
77. Gilia Claudia PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL Abținere
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
80. Gudu Vasile PNL Abținere
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
83. Hărătău Elena PSD DA
84. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Huncă Mihaela PRO Europa DA
87. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
88. Iancu Iulian PSD DA
89. Iftimie Neculai PSD DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR DA
92. Ioniță Antoneta PNL Abținere
93. Iordache Florin PSD DA
94. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
95. Jivan Luminița-Maria PSD DA
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
98. Lovin Dumitru PRO Europa DA
99. Lungu Tudorița PNL Abținere
100. Lupescu Dumitru USR DA
101. Macovei Silviu Nicu PSD DA
102. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
103. Manole Petre-Florin PSD DA
104. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
108. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
109. Mircea Florin PSD DA
110. Mohaci Mihai PRO Europa DA
111. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
112. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
113. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
114. Movilă Petru PMP Abținere
115. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
116. Neagu Nicolae PNL Abținere
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
119. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai - DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Oprea Dumitru PNL Abținere
126. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
127. Pambuccian Varujan Minoritati DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
131. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
132. Păle Dănuț PSD DA
133. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
134. Petric Octavian PRO Europa DA
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Pop Andrei PSD DA
137. Pop Tudor Rareș USR DA
138. Popa Florin PSD DA
139. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
140. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
141. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
142. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
143. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
144. Presură Alexandra PSD DA
145. Prună Cristina-Mădălina USR DA
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
147. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Răduț Violeta PSD DA
151. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
152. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL Abținere
155. Roșca Lucreția PSD DA
156. Rotaru Alexandru PSD DA
157. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
158. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
159. Sefer Cristian-George PSD DA
160. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
161. Seres Dénes UDMR DA
162. Simion Lucian-Eduard PSD DA
163. Simionca Ionuț PMP Abținere
164. Simonis Alfred - Robert PSD DA
165. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
166. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
167. Solomon Adrian PSD DA
168. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
169. Stan Viorel PSD DA
170. Stancu Florinel PRO Europa DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
174. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șarapatin Elvira PSD DA
178. Șimon Gheorghe PSD DA
179. Șișcu George PNL NU
180. Șotcan Theodora PSD DA
181. Ștefan Corneliu PSD DA
182. Ștefan Ion PNL Abținere
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Teiș Alina PSD DA
185. Terea Ioan PSD DA
186. Tîlvăr Angel PSD DA
187. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
188. Toma Ilie PSD DA
189. Tripa Florin-Dan PSD DA
190. Tudor Beatrice PSD DA
191. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
192. Tușa Adriana Diana PSD DA
193. Țachianu Marian PSD DA
194. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
195. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
196. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
197. Varga Vasile PNL Abținere
198. Vasile Daniel Minoritati DA
199. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
200. Vass Levente UDMR DA
201. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
202. Velcea Nicolae PSD DA
203. Vexler Silviu Minoritati DA
204. Vișan George-Gabriel PSD DA
205. Vîlceanu Dan PNL Abținere
206. Vîrză Mihăiță PSD DA
207. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
208. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
209. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
210. Weber Mihai PSD DA
211. Zainea Cornel USR DA
212. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 6:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro