Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 10:31 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 10:31

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:105 47 24 15 4 - 3 4 7 1
- voturi pentru (DA):62 47 1 - 4 - 1 3 5 1
- voturi împotrivă (NU):9 - - 9 - - - - - -
- abțineri:34 - 23 6 - - 2 1 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Antal István-János UDMR DA
3. Anton Anton PRO Europa Abținere
4. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
5. Avram Constantin PRO Europa DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bica Dănuț PNL Abținere
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Buican Cristian PNL Abținere
13. Bulai Iulian USR NU
14. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
15. Căciulă Aurel PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
18. Cherecheș Florica PNL Abținere
19. Cherecheș Viorica PNL Abținere
20. Chiriac Viorel PSD DA
21. Cioabă Petre PSD DA
22. Ciocan Dan PSD DA
23. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
24. Cobuz Maricela PSD DA
25. Cocoș Vasile PSD DA
26. Codreanu Constantin PMP Abținere
27. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
28. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
29. Csoma Botond UDMR DA
30. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
31. Cupșa Ioan PNL Abținere
32. Dehelean Silviu USR NU
33. Dobre Victor Paul PNL Abținere
34. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
35. Dunava Costel Neculai PSD DA
36. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
37. Fădor Angelica PNL Abținere
38. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
39. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
40. Georgescu Laura PSD DA
41. Gheorghe Tinel PNL Abținere
42. Giugea Nicolae PNL Abținere
43. Gudu Vasile PNL Abținere
44. Halici Nicușor PSD DA
45. Hărătău Elena PSD DA
46. Huncă Mihaela PRO Europa DA
47. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
48. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
49. Ion Stelian-Cristian USR NU
50. Lungu Tudorița PNL Abținere
51. Lupescu Dumitru USR Abținere
52. Manole Petre-Florin PSD DA
53. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
54. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
55. Mircea Florin PSD DA
56. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
57. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
58. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
59. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
60. Neagu Nicolae PNL Abținere
61. Neață Eugen PSD DA
62. Nicolae Andrei PSD DA
63. Niță Nicu PSD DA
64. Nosa Iuliu PSD DA
65. Oprea Dumitru PNL Abținere
66. Oteșanu Daniela PSD DA
67. Petric Octavian PRO Europa Abținere
68. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
69. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
70. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
71. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
72. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
73. Prună Cristina-Mădălina USR NU
74. Rădulescu Alexandru PSD DA
75. Răduț Violeta PSD DA
76. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
77. Roșca Lucreția PSD DA
78. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
79. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
80. Seres Dénes UDMR DA
81. Simion Lucian-Eduard PSD DA
82. Simonis Alfred - Robert PSD DA
83. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
84. Solomon Adrian PSD DA
85. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
86. Stancu Florinel PRO Europa DA
87. Stativă Irinel Ioan PSD DA
88. Stănescu Alexandru PSD DA
89. Șarapatin Elvira PSD DA
90. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
91. Șișcu George PNL Abținere
92. Șotcan Theodora PSD DA
93. Șovăială Constantin PNL Abținere
94. Tabugan Ion PRO Europa DA
95. Teiș Alina PSD DA
96. Terea Ioan PSD DA
97. Tudor Beatrice PSD DA
98. Tușa Adriana Diana PSD DA
99. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
100. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
101. Varga Vasile PNL Abținere
102. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
103. Vexler Silviu Minoritati DA
104. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
105. Zainea Cornel USR NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 7 decembrie 2019, 6:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro