Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:06 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:06

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind vacantarea unui loc de deputat (PHCD 51/2019).
PHC 51/2019 privind vacantarea unui loc de deputat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:237 85 56 22 17 - 10 12 31 4
- voturi pentru (DA):234 84 54 22 17 - 10 12 31 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
15. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel PRO Europa DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian PRO Europa DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
90. Gheorghe Tinel PNL -
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
126. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Mocanu Adrian PRO Europa DA
130. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
131. Moise Costin-Sebastian PMP DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai PRO Europa DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pașcan Emil-Marius PMP DA
152. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petrea Gabriel PRO Europa DA
155. Petric Octavian PRO Europa DA
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
157. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
158. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
159. Pop Georgian PRO Europa DA
160. Pop Tudor Rareș USR DA
161. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
162. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
163. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
165. Popescu Pavel PNL DA
166. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
167. Preda Cezar-Florin PNL DA
168. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
174. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roman Florin-Claudiu PNL DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Rotaru Alexandru PSD DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO Europa DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stancu Florinel PRO Europa DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL -
204. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Tabugan Ion PRO Europa DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Vasile Daniel Minoritati DA
226. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
227. Vass Levente UDMR DA
228. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vișan George-Gabriel PSD DA
231. Vîlceanu Dan PNL DA
232. Vîrză Mihăiță PSD DA
233. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
234. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
235. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
236. Zainea Cornel USR DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 6 decembrie 2019, 15:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro