Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:09

Subiect vot: Vot final
PHC 52/2019 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu - Raport privind punerea în aplicare a strategiilor naționale de integrare a romilor - 2019 COM (2019) 406
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:240 88 57 22 17 - 9 12 31 4
- voturi pentru (DA):240 88 57 22 17 - 9 12 31 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton PRO Europa DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Constantin Daniel PRO Europa DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dan Nicușor Daniel USR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dîrzu Ioan PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PRO Europa DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Georgescu Laura PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Huncă Mihaela PRO Europa DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Iftimie Neculai PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Ioniță Antoneta PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Victoria Minoritati DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupescu Dumitru USR DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
123. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Mocanu Adrian PRO Europa DA
130. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
131. Moise Costin-Sebastian PMP DA
132. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
133. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai PRO Europa DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
153. Petrea Gabriel PRO Europa DA
154. Petric Octavian PRO Europa DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
157. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
158. Pop Georgian PRO Europa DA
159. Pop Tudor Rareș USR DA
160. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
164. Popescu Pavel PNL DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
173. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Rotaru Alexandru PSD DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
184. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
185. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
189. Simion Lucian-Eduard PSD DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PRO Europa DA
196. Stan Viorel PSD DA
197. Stancu Florinel PRO Europa DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Matei PSD DA
203. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
204. Szabó Ödön UDMR DA
205. Șarapatin Elvira PSD DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șovăială Constantin PNL DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Tabugan Ion PRO Europa DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
222. Tușa Adriana Diana PSD DA
223. Țachianu Marian PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Glad-Aurel PNL DA
227. Varga Vasile PNL DA
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vass Levente UDMR DA
231. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
232. Vexler Silviu Minoritati DA
233. Vișan George-Gabriel PSD DA
234. Vîlceanu Dan PNL DA
235. Vîrză Mihăiță PSD DA
236. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
237. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
238. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 2:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro