Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:16

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 249/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.24/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.211/2004 privind unele măsuri pentru asigurarea protecției victimelor infracțiunilor, precum și a altor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:247 92 58 22 16 - 10 13 32 4
- voturi pentru (DA):247 92 58 22 16 - 10 13 32 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton PRO Europa DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin PRO Europa DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
13. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
15. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Birchall Ana PSD DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bode Lucian Nicolae PNL DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
32. Borza Remus-Adrian PSD DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel PRO Europa DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PRO Europa DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
88. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
89. Georgescu Laura PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
91. Gheorghe Tinel PNL DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
100. Hărătău Elena PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO Europa DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mocanu Adrian PRO Europa DA
131. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
132. Moise Costin-Sebastian PMP DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
136. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
137. Neagu Nicolae PNL DA
138. Neață Eugen PSD DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai PRO Europa DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
148. Oros Nechita-Adrian PNL DA
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Palăr Ionel PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati DA
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP DA
155. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
156. Păle Dănuț PSD DA
157. Petrea Gabriel PRO Europa DA
158. Petric Octavian PRO Europa DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
161. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
162. Pop Georgian PRO Europa DA
163. Pop Tudor Rareș USR DA
164. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
167. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
168. Popescu Pavel PNL DA
169. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
170. Preda Cezar-Florin PNL DA
171. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
179. Răduț Violeta PSD DA
180. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
190. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
194. Simion Lucian-Eduard PSD DA
195. Simionca Ionuț PMP DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Spânu Ion PRO Europa DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stancu Florinel PRO Europa DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tabugan Ion PRO Europa DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tudor Beatrice PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Varga Glad-Aurel PNL DA
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vasile Daniel Minoritati DA
235. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
236. Vasilică Radu Costin PSD DA
237. Vass Levente UDMR DA
238. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vișan George-Gabriel PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL DA
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
244. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Zainea Cornel USR DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 15:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro