Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:30 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:30

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 289/2017 privind transpunerea Directivei (UE) 2016/1164 a Consiliului din 12 iulie 2016 de stabilire a normelor împotriva practicilor de evitare a obligațiilor fiscale care au incidență directă asupra funcționării pieței interne, publicată în Jurnalul Oficial al Uniunii Europene nr.L 193/1 din data de 19 iulie 2016
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:243 90 58 21 16 - 9 14 31 4
- voturi pentru (DA):242 90 57 21 16 - 9 14 31 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Constantin Daniel PRO Europa DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
77. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Florea Damian PRO Europa DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Georgescu Laura PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
100. Hărătău Elena PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO Europa DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
127. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
128. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai PRO Europa DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Palăr Ionel PNL DA
148. Pambuccian Varujan Minoritati DA
149. Pană Adriana-Doina PSD DA
150. Paraschiv Rodica PSD DA
151. Pașcan Emil-Marius PMP DA
152. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petric Octavian PRO Europa DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
157. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
158. Pop Georgian PRO Europa DA
159. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
163. Popescu Pavel PNL DA
164. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
165. Preda Cezar-Florin PNL DA
166. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
172. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL DA
179. Roșca Lucreția PSD DA
180. Rotaru Alexandru PSD DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
184. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
185. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
189. Simion Lucian-Eduard PSD DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PRO Europa DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stancu Florinel PRO Europa DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL -
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tabugan Ion PRO Europa DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Teiș Alina PSD DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Todor Adrian PSD DA
218. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL DA
229. Varga Vasile PNL DA
230. Vasile Daniel Minoritati DA
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Vasilică Radu Costin PSD DA
233. Vass Levente UDMR DA
234. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vișan George-Gabriel PSD DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
239. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
240. Vosganian Varujan PRO Europa DA
241. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
242. Zainea Cornel USR DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 14:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro