Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:31 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:31

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 495/2018 privind întreținerea animalelor de serviciu sau destinate serviciului scoase din funcțiune sau declasate care aparțin instituțiilor și structurilor publice din România
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:242 91 58 21 14 - 9 14 31 4
- voturi pentru (DA):242 91 58 21 14 - 9 14 31 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel PRO Europa DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dan Nicușor Daniel USR DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian PRO Europa DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PRO Europa DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Iftimie Neculai PSD DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR DA
109. Ionescu George PNL DA
110. Ioniță Antoneta PNL DA
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
115. Longher Victoria Minoritati DA
116. Lungu Tudorița PNL DA
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
119. Manole Petre-Florin PSD DA
120. Mareș Mara PNL DA
121. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
122. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
123. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mircea Florin PSD DA
126. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
127. Moise Costin-Sebastian PMP DA
128. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
129. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
130. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
132. Neagu Nicolae PNL DA
133. Neață Eugen PSD DA
134. Nicoară Romeo Florin PNL DA
135. Nicolae Andrei PSD DA
136. Nicolicea Eugen PSD DA
137. Nistor Laurențiu PSD DA
138. Niță Mihai PRO Europa DA
139. Niță Nicu PSD DA
140. Nosa Iuliu PSD DA
141. Oprea Dumitru PNL DA
142. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
143. Oros Nechita-Adrian PNL DA
144. Oteșanu Daniela PSD DA
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Pambuccian Varujan Minoritati DA
147. Pană Adriana-Doina PSD DA
148. Paraschiv Rodica PSD DA
149. Pașcan Emil-Marius PMP DA
150. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
151. Păle Dănuț PSD DA
152. Petric Octavian PRO Europa DA
153. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
154. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
155. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
156. Pop Georgian PRO Europa DA
157. Pop Tudor Rareș USR DA
158. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
159. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
160. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
161. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
162. Popescu Pavel PNL DA
163. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
164. Preda Cezar-Florin PNL DA
165. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
166. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
167. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
168. Prună Cristina-Mădălina USR DA
169. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
170. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
171. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
172. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
173. Răduț Violeta PSD DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Ioan Sorin PSD DA
177. Romanescu Cristinel PNL DA
178. Roșca Lucreția PSD DA
179. Rotaru Alexandru PSD DA
180. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
181. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
182. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
183. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
184. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
185. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
186. Seres Dénes UDMR DA
187. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
188. Simion Lucian-Eduard PSD DA
189. Simionca Ionuț PMP DA
190. Simonis Alfred - Robert PSD DA
191. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
192. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Spânu Ion PRO Europa DA
195. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
196. Stan Viorel PSD DA
197. Stancu Florinel PRO Europa DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Alexandru PSD DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Matei PSD DA
203. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
204. Szabó Ödön UDMR DA
205. Șarapatin Elvira PSD DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șovăială Constantin PNL DA
211. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
212. Tabugan Ion PRO Europa DA
213. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
214. Teiș Alina PSD DA
215. Terea Ioan PSD DA
216. Todor Adrian PSD DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Trăilă Cristina PNL DA
219. Tudor Beatrice PSD DA
220. Turcan Raluca PNL DA
221. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
222. Tușa Adriana Diana PSD DA
223. Țachianu Marian PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Glad-Aurel PNL DA
227. Varga Vasile PNL DA
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vasilică Radu Costin PSD DA
231. Vass Levente UDMR DA
232. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Vișan George-Gabriel PSD DA
235. Vîlceanu Dan PNL DA
236. Vîrză Mihăiță PSD DA
237. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
238. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
239. Vosganian Varujan PRO Europa DA
240. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 7:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro