Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:36 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:36

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 218/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.263/2010 privind sistemul unitar de pensii publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:240 89 57 21 16 - 9 14 30 4
- voturi pentru (DA):240 89 57 21 16 - 9 14 30 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Cioabă Petre PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
59. Constantin Daniel PRO Europa DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PRO Europa DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
130. Moise Costin-Sebastian PMP DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai PRO Europa DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP DA
153. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
157. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
158. Pop Georgian PRO Europa DA
159. Pop Tudor Rareș USR DA
160. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
164. Popescu Pavel PNL DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
172. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL DA
179. Rotaru Alexandru PSD DA
180. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
181. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
182. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
183. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
184. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
185. Seres Dénes UDMR DA
186. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
187. Simion Lucian-Eduard PSD DA
188. Simionca Ionuț PMP DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
191. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Spânu Ion PRO Europa DA
194. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
195. Stan Viorel PSD DA
196. Stancu Florinel PRO Europa DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Alexandru PSD DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
201. Suciu Matei PSD DA
202. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șotcan Theodora PSD DA
209. Șovăială Constantin PNL DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tabugan Ion PRO Europa DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Teiș Alina PSD DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
216. Toma Ilie PSD DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
220. Tușa Adriana Diana PSD DA
221. Țachianu Marian PSD DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
224. Varga Glad-Aurel PNL DA
225. Varga Vasile PNL DA
226. Vasile Daniel Minoritati DA
227. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
228. Vasilică Radu Costin PSD DA
229. Vass Levente UDMR DA
230. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vîlceanu Dan PNL DA
233. Vîrză Mihăiță PSD DA
234. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
235. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
236. Vosganian Varujan PRO Europa DA
237. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Zainea Cornel USR DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 10 decembrie 2019, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro