Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 10:07 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 10:07

Subiect vot: Prelungire termen Pl 288/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa
- prezenți:103 62 16 15 2 - 1 3 4
- voturi pentru (DA):74 62 - 3 2 - 1 3 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:28 - 15 12 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Axinte Vasile PSD DA
3. Balan Ioan PNL Abținere
4. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
5. Bejinariu Eugen PSD DA
6. Bica Dănuț PNL Abținere
7. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
8. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
9. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
10. Budăi Marius-Constantin PSD DA
11. Buican Cristian PNL Abținere
12. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
13. Bulai Iulian USR Abținere
14. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
15. Burciu Cristina PSD DA
16. Călin Ion PSD DA
17. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
18. Cherecheș Florica PNL Abținere
19. Chiriac Viorel PSD DA
20. Cioabă Petre PSD DA
21. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
22. Cîtea Vasile PSD DA
23. Cocoș Vasile PSD DA
24. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
25. Dehelean Silviu USR Abținere
26. Dinu Cristina-Elena PSD DA
27. Dîrzu Ioan PSD DA
28. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
29. Dunava Costel Neculai PSD DA
30. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
31. Erdei Dolóczki István UDMR DA
32. Florea Oana-Consuela PSD DA
33. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
34. Georgescu Laura PSD DA
35. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
36. Gilia Claudia PSD DA
37. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
38. Gudu Vasile PNL Abținere
39. Halici Nicușor PSD DA
40. Iancu Marius-Ionel PSD DA
41. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
42. Intotero Natalia-Elena PSD DA
43. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
44. Iordache Florin PSD DA
45. Itu Cornel PSD DA
46. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
47. Lazăr Sorin PSD DA
48. Lungu Tudorița PNL Abținere
49. Lupescu Dumitru USR Abținere
50. Macovei Silviu Nicu PSD DA
51. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
52. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
53. Neagu Nicolae PNL Abținere
54. Neață Eugen PSD DA
55. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
56. Nistor Laurențiu PSD DA
57. Niță Nicu PSD DA
58. Nosa Iuliu PSD DA
59. Pană Adriana-Doina PSD DA
60. Petric Octavian PRO Europa DA
61. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
62. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
63. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
64. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
65. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
66. Presură Alexandra PSD DA
67. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
68. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
69. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
70. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
71. Răduț Violeta PSD DA
72. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
73. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
74. Roman Ioan Sorin PSD DA
75. Roșca Lucreția PSD DA
76. Sefer Cristian-George PSD DA
77. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
78. Seres Dénes UDMR DA
79. Simion Lucian-Eduard PSD DA
80. Simionca Ionuț PMP DA
81. Simonis Alfred - Robert PSD DA
82. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
83. Spânu Ion PRO Europa DA
84. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
85. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
86. Stănescu Alexandru PSD DA
87. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
88. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa Abținere
89. Șarapatin Elvira PSD DA
90. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
91. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
92. Teiș Alina PSD DA
93. Terea Ioan PSD DA
94. Tîlvăr Angel PSD DA
95. Todor Adrian PSD DA
96. Toma Ilie PSD DA
97. Tudor Beatrice PSD DA
98. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
99. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
100. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
101. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
102. Weber Mihai PSD DA
103. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 16 decembrie 2019, 15:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro