Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 12:10

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea Regulamentului Camerei Deputatilor (BPI 651/14.10.2019 ;PH CD 53/2019).
PHC 53/2019 privind modificarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:265 108 63 26 17 - 10 12 22 7
- voturi pentru (DA):228 107 62 - 17 - 1 12 22 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:37 1 1 26 - - 9 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
17. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
18. Bejinariu Eugen PSD DA
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP Abținere
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Borza Remus-Adrian PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR Abținere
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP Abținere
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
62. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristache Cătălin PMP Abținere
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
67. Csoma Botond UDMR DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion - DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR Abținere
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR Abținere
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PRO Europa DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD Abținere
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță - DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL DA
101. Gheorghiu Bogdan PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
111. Hărătău Elena PSD DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO Europa DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
126. Korodi Attila UDMR DA
127. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
128. Lazăr Sorin PSD DA
129. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupescu Dumitru USR Abținere
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Mocanu Adrian PRO Europa DA
142. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
145. Movilă Petru PMP Abținere
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
148. Neagu Nicolae PNL DA
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL DA
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai PRO Europa DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oprea Dumitru PNL DA
157. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL DA
161. Pană Adriana-Doina PSD DA
162. Paraschiv Rodica PSD DA
163. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
166. Petrea Gabriel PRO Europa DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian PRO Europa DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
171. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
172. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Tudor Rareș USR Abținere
175. Popa Florin PSD DA
176. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
179. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
180. Popescu Pavel PNL DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
196. Roman Florin-Claudiu PNL DA
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Romanescu Cristinel PNL DA
199. Roșca Lucreția PSD DA
200. Rotaru Alexandru PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PSD DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simionca Ionuț PMP Abținere
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
210. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Spânu Ion PRO Europa DA
213. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
214. Stan Viorel PSD DA
215. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
216. Stativă Irinel Ioan PSD DA
217. Stănescu Alexandru PSD DA
218. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
219. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
220. Suciu Matei PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL DA
229. Ștefan Corneliu PSD DA
230. Ștefan Ion PNL DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tabugan Ion PRO Europa DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teacă Alexandru PMP DA
235. Teiș Alina PSD DA
236. Terea Ioan PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
240. Toma Ilie PSD DA
241. Trăilă Cristina PNL DA
242. Tripa Florin-Dan PSD DA
243. Tudor Beatrice PSD DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
249. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
250. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
251. Varga Vasile PNL DA
252. Vasile Daniel Minoritati DA
253. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
254. Vass Levente UDMR DA
255. Vexler Silviu Minoritati DA
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL DA
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
260. Vosganian Varujan PRO Europa DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR Abținere
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
265. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 13 decembrie 2019, 8:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro