Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 12:16 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 122/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.5/2019 privind aprobarea scoaterii din rezerva de stat, sub formă de împrumut, a unei cantități de păcură necesară asigurării, pe perioada de iarnă, a agentului termic pentru încălzirea populației din municipiul Drobeta Turnu Severin, județul Mehedinți
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:270 109 63 26 17 - 9 14 25 7
- voturi pentru (DA):270 109 63 26 17 - 9 14 25 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
18. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Borza Remus-Adrian PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Cosma Lavinia-Corina USR DA
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion - DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PRO Europa DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță - DA
99. Georgescu Laura PSD DA
100. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
112. Hărătău Elena PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PRO Europa DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Itu Cornel PSD DA
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Korodi Attila UDMR DA
129. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Lovin Dumitru PRO Europa DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL DA
142. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Mocanu Adrian PRO Europa DA
145. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
148. Movilă Petru PMP DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
151. Neagu Nicolae PNL DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Mihai PRO Europa DA
157. Niță Nicu PSD DA
158. Nosa Iuliu PSD DA
159. Oprea Dumitru PNL DA
160. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
161. Oros Nechita-Adrian PNL DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Palăr Ionel PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Pană Adriana-Doina PSD DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pașcan Emil-Marius PMP DA
168. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
169. Păle Dănuț PSD DA
170. Petcu Toma-Florin PRO Europa DA
171. Petrea Gabriel PRO Europa DA
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Petric Octavian PRO Europa DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
176. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
177. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Tudor Rareș USR DA
180. Popa Florin PSD DA
181. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
184. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
185. Popescu Pavel PNL DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Preda Cezar-Florin PNL DA
188. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR DA
193. Radu Anișoara PSD DA
194. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
196. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
199. Răduț Violeta PSD DA
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Ioan Sorin PSD DA
203. Romanescu Cristinel PNL DA
204. Roșca Lucreția PSD DA
205. Rotaru Alexandru PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
207. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
208. Sefer Cristian-George PSD DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
210. Seres Dénes UDMR DA
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
212. Simionca Ionuț PMP DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
215. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
216. Solomon Adrian PSD DA
217. Spânu Ion PRO Europa DA
218. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
219. Stan Viorel PSD DA
220. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
221. Stativă Irinel Ioan PSD DA
222. Stănescu Alexandru PSD DA
223. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
224. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
225. Suciu Matei PSD DA
226. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șarapatin Elvira PSD DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șova Lucian PSD DA
233. Șovăială Constantin PNL DA
234. Ștefan Corneliu PSD DA
235. Ștefan Ion PNL DA
236. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
237. Tabugan Ion PRO Europa DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teacă Alexandru PMP DA
240. Teiș Alina PSD DA
241. Terea Ioan PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Todor Adrian PSD DA
244. Toma Ilie PSD DA
245. Trăilă Cristina PNL DA
246. Tripa Florin-Dan PSD DA
247. Tudor Beatrice PSD DA
248. Turcan Raluca PNL DA
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
253. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
254. Varga Glad-Aurel PNL DA
255. Varga Vasile PNL DA
256. Vasile Daniel Minoritati DA
257. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vișan George-Gabriel PSD DA
262. Vîlceanu Dan PNL DA
263. Vîrză Mihăiță PSD DA
264. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
265. Vosganian Varujan PRO Europa DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 12 decembrie 2019, 3:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro