Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2019 > 16:35 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2019, ora 16:35

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 609/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței Guvernului nr.18/2009 privind organizarea și finanțarea rezidențiatului
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:226 101 54 23 7 10 8 11 11 1
- voturi pentru (DA):225 101 53 23 7 10 8 11 11 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL -
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bode Lucian Nicolae PNL DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bulai Iulian USR DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Calotă Florică Ică ALDE DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Florica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Cioabă Petre PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
52. Cosma Lavinia-Corina USR DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Culeafă Mihai PNL DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furic Iarco Minoritati DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
78. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
79. Georgescu Laura PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghilea Găvrilă PNL DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
91. Hărătău Elena PSD DA
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Iancu Iulian PSD DA
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Ibram Iusein Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR DA
101. Ionescu George PNL DA
102. Ioniță Antoneta PNL DA
103. Iordache Florin PSD DA
104. Itu Cornel PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Korodi Attila UDMR DA
108. Lazăr Sorin PSD DA
109. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
110. Longher Victoria Minoritati DA
111. Lungu Tudorița PNL DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Manole Petre-Florin PSD DA
116. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mircea Florin PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocanu Adrian ALDE DA
125. Moise Costin-Sebastian PMP DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Movilă Petru PMP DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Neagu Nicolae PNL DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Nicu PSD DA
136. Oros Nechita-Adrian PNL DA
137. Oteșanu Daniela PSD DA
138. Palăr Ionel PNL DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PRO Europa DA
144. Petric Octavian PRO Europa DA
145. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
147. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
148. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
149. Pop Andrei PSD DA
150. Pop Georgian PRO Europa DA
151. Pop Tudor Rareș USR DA
152. Popa Florin PSD DA
153. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
154. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
155. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
156. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
157. Popescu Pavel PNL DA
158. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
159. Presură Alexandra PSD DA
160. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
161. Prună Cristina-Mădălina USR DA
162. Radu Anișoara PSD DA
163. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
164. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
165. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
166. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
167. Răduț Violeta PSD DA
168. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
169. Roman Florin-Claudiu PNL DA
170. Roman Ioan Sorin PSD DA
171. Romanescu Cristinel PNL DA
172. Roșca Lucreția PSD DA
173. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
174. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
175. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
176. Sefer Cristian-George PSD DA
177. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
178. Seres Dénes UDMR DA
179. Simion Lucian-Eduard PSD DA
180. Simionca Ionuț PMP DA
181. Simonis Alfred - Robert PSD DA
182. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
183. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
184. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
185. Stan Viorel PSD DA
186. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
187. Stancu Florinel PRO Europa DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
190. Suciu Matei PSD DA
191. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
192. Șarapatin Elvira PSD DA
193. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
194. Șimon Gheorghe PSD DA
195. Șișcu George PNL DA
196. Șovăială Constantin PNL DA
197. Ștefan Corneliu PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
199. Tabugan Ion ALDE DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Teiș Alina PSD DA
202. Tîlvăr Angel PSD DA
203. Todor Adrian PSD DA
204. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Trăilă Cristina PNL DA
207. Tripa Florin-Dan PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Turcan Raluca PNL DA
210. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
211. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Vasilică Radu Costin PSD DA
214. Vass Levente UDMR DA
215. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
216. Velcea Nicolae PSD DA
217. Vexler Silviu Minoritati DA
218. Vișan George-Gabriel PSD DA
219. Vîlceanu Dan PNL DA
220. Vîrză Mihăiță PSD DA
221. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
222. Vosganian Varujan ALDE DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zainea Cornel USR DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 februarie 2020, 7:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro