Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 29.10.2019 > 16:30 Versiunea pentru printare
Marți, 29 octombrie 2019, ora 16:30

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
Adoptare PL 410/2019 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.60/2019 privind reglementarea unor măsuri pentru stingerea unor obligații fiscale și bugetare, precum și unele măsuri referitoare la obligațiile de plată aferente împrumuturilor din venituri din privatizare și a împrumuturilor contractate de statul român de la instituții de credit și subîmprumutate operatorilor economici
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:222 98 51 23 7 10 8 12 12 1
- voturi pentru (DA):193 98 51 3 1 9 8 10 12 1
- voturi împotrivă (NU):27 - - 19 6 1 - 1 - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Anastase Roberta Alma PNL DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bode Lucian Nicolae PNL DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Borza Remus-Adrian PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bulai Iulian USR NU
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică ALDE NU
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Cioabă Petre PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Cîtea Vasile PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP DA
49. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
50. Constantin Daniel PRO Europa DA
51. Cosma Lavinia-Corina USR NU
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
54. Csoma Botond UDMR NU
55. Culeafă Mihai PNL DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dehelean Silviu USR NU
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR -
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furic Iarco Minoritati DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
79. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
80. Georgescu Laura PSD DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
83. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
84. Gheorghiu Bogdan PNL DA
85. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
86. Gherman Dumitru PSD DA
87. Ghilea Găvrilă PNL DA
88. Gilia Claudia PSD DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
91. Gudu Vasile PNL DA
92. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
93. Hărătău Elena PSD DA
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
97. Iancu Iulian PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
101. Intotero Natalia-Elena PSD DA
102. Ionescu George PNL DA
103. Ioniță Antoneta PNL DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Itu Cornel PSD DA
106. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
107. Jivan Luminița-Maria PSD DA
108. Korodi Attila UDMR NU
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Longher Victoria Minoritati DA
112. Lupașcu Costel PSD DA
113. Lupescu Dumitru USR NU
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Mareș Mara PNL DA
116. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL DA
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mircea Florin PSD DA
123. Mînzatu Roxana PSD DA
124. Mocanu Adrian ALDE DA
125. Moise Costin-Sebastian PMP DA
126. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
128. Movilă Petru PMP DA
129. Mușoiu Ștefan PSD DA
130. Neagu Nicolae PNL DA
131. Neață Eugen PSD DA
132. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
133. Nicoară Romeo Florin PNL DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Oprea Dumitru PNL DA
136. Oteșanu Daniela PSD DA
137. Palăr Ionel PNL DA
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PRO Europa DA
143. Petric Octavian PRO Europa DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
146. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Pop Georgian PRO Europa DA
150. Pop Tudor Rareș USR NU
151. Popa Florin PSD DA
152. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
153. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
154. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
155. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
156. Popescu Pavel PNL DA
157. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
158. Presură Alexandra PSD DA
159. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
160. Prună Cristina-Mădălina USR DA
161. Radu Anișoara PSD DA
162. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
163. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
164. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
165. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
166. Răduț Violeta PSD DA
167. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
168. Roman Florin-Claudiu PNL DA
169. Roman Ioan Sorin PSD DA
170. Roșca Lucreția PSD DA
171. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
172. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simionca Ionuț PMP DA
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
181. Stan Viorel PSD DA
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
183. Stancu Florinel PRO Europa DA
184. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
185. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
186. Suciu Matei PSD DA
187. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
188. Șarapatin Elvira PSD DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șimon Gheorghe PSD DA
191. Șișcu George PNL DA
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
195. Tabugan Ion ALDE DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
197. Teiș Alina PSD DA
198. Tîlvăr Angel PSD DA
199. Todor Adrian PSD DA
200. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
201. Toma Ilie PSD DA
202. Trăilă Cristina PNL DA
203. Tripa Florin-Dan PSD DA
204. Tudor Beatrice PSD DA
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
207. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
208. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
209. Vasilică Radu Costin PSD DA
210. Vass Levente UDMR NU
211. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
212. Velcea Nicolae PSD DA
213. Vexler Silviu Minoritati DA
214. Vișan George-Gabriel PSD DA
215. Vîlceanu Dan PNL DA
216. Vîrză Mihăiță PSD DA
217. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
218. Vosganian Varujan ALDE DA
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
220. Weber Mihai PSD DA
221. Zainea Cornel USR NU
222. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 11 decembrie 2019, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro