Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:05

Poziție pe
ordinea de zi:
35
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 53/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.105/2018 pentru modificarea și completarea unor acte normative din domeniul fondurilor europene nerambursabile
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:239 101 44 24 19 10 10 12 15 4
- voturi pentru (DA):239 101 44 24 19 10 10 12 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
39. Burciu Cristina PSD DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
54. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
61. Culeafă Mihai PNL DA
62. Cupă Ion ALDE DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL DA
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Găină Mihăiță - DA
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Vasile PNL DA
95. Halici Nicușor PSD DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
97. Hărătău Elena PSD DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PRO Europa DA
101. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ion Stelian-Cristian USR DA
106. Ionescu George PNL DA
107. Ioniță Antoneta PNL DA
108. Iordache Florin PSD DA
109. Itu Cornel PSD DA
110. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
111. Jivan Luminița-Maria PSD DA
112. Kelemen Hunor UDMR DA
113. Korodi Attila UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Lovin Dumitru ALDE DA
117. Lungu Tudorița PNL DA
118. Lupașcu Costel PSD DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manole Petre-Florin PSD DA
123. Mareș Mara PNL DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
126. Mircea Florin PSD DA
127. Mînzatu Roxana PSD DA
128. Mocanu Adrian ALDE DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
130. Mohaci Mihai PRO Europa DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Movilă Petru PMP DA
134. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
135. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
136. Neagu Nicolae PNL DA
137. Neață Eugen PSD DA
138. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
139. Nicoară Romeo Florin PNL DA
140. Nicolae Andrei PSD DA
141. Nicolicea Eugen PSD DA
142. Nistor Laurențiu PSD DA
143. Niță Mihai PRO Europa DA
144. Niță Nicu PSD DA
145. Nosa Iuliu PSD DA
146. Oprea Dumitru PNL DA
147. Oros Nechita-Adrian PNL DA
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Palăr Ionel PNL DA
150. Pambuccian Varujan Minoritati DA
151. Pană Adriana-Doina PSD DA
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pașcan Emil-Marius PMP DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Petcu Toma-Florin ALDE DA
156. Petrea Gabriel PRO Europa DA
157. Petric Octavian PRO Europa DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
160. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
161. Pop Andrei PSD DA
162. Pop Tudor Rareș USR DA
163. Popa Florin PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Radu Anișoara PSD DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
174. Rădulescu Alexandru PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
177. Răduț Violeta PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
179. Roman Florin-Claudiu PNL DA
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Romanescu Cristinel PNL DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Sefer Cristian-George PSD DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO Europa DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
199. Stancu Florinel PRO Europa DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tabugan Ion ALDE DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Teacă Alexandru PMP DA
217. Teiș Alina PSD DA
218. Terea Ioan PSD DA
219. Tîlvăr Angel PSD DA
220. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vasilică Radu Costin PSD DA
231. Vass Levente UDMR DA
232. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zainea Cornel USR DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro