Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:06 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:06

Poziție pe
ordinea de zi:
37
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 363/2018 pentru modificarea art.320 alin. (1) din Legea nr.95/2006 privind reforma în domeniul sănătății
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:238 102 46 22 18 10 10 11 15 4
- voturi pentru (DA):238 102 46 22 18 10 10 11 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică ALDE DA
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Florica PNL DA
45. Cherecheș Viorica PNL DA
46. Chichirău Cosette-Paula USR DA
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Cioabă Petre PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
53. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
54. Cosma Lavinia-Corina USR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristache Cătălin PMP DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Cupă Ion ALDE DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Dîrzu Ioan PSD DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
71. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Furic Iarco Minoritati DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Camelia PSD DA
83. Găină Mihăiță - DA
84. Georgescu Laura PSD DA
85. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
86. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Gherman Dumitru PSD DA
89. Ghilea Găvrilă PNL DA
90. Gilia Claudia PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
92. Gudu Vasile PNL DA
93. Halici Nicușor PSD DA
94. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
95. Hărătău Elena PSD DA
96. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Huncă Mihaela PRO Europa DA
99. Iancu Iulian PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Ionescu George PNL DA
105. Ioniță Antoneta PNL DA
106. Iordache Florin PSD DA
107. Itu Cornel PSD DA
108. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
109. Jivan Luminița-Maria PSD DA
110. Kelemen Hunor UDMR DA
111. Korodi Attila UDMR DA
112. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
113. Lazăr Sorin PSD DA
114. Lovin Dumitru ALDE DA
115. Lungu Tudorița PNL DA
116. Lupașcu Costel PSD DA
117. Lupescu Dumitru USR DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
120. Manole Petre-Florin PSD DA
121. Mareș Mara PNL DA
122. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mircea Florin PSD DA
126. Mînzatu Roxana PSD DA
127. Mocanu Adrian ALDE DA
128. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
129. Mohaci Mihai PRO Europa DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Movilă Petru PMP DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
138. Nicoară Romeo Florin PNL DA
139. Nicolae Andrei PSD DA
140. Nicolicea Eugen PSD DA
141. Nistor Laurențiu PSD DA
142. Niță Mihai PRO Europa DA
143. Niță Nicu PSD DA
144. Nosa Iuliu PSD DA
145. Oprea Dumitru PNL DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP DA
153. Păle Dănuț PSD DA
154. Petcu Toma-Florin ALDE DA
155. Petrea Gabriel PRO Europa DA
156. Petric Octavian PRO Europa DA
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
158. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
159. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
160. Pop Andrei PSD DA
161. Pop Tudor Rareș USR DA
162. Popa Florin PSD DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
165. Preda Cezar-Florin PNL DA
166. Presură Alexandra PSD DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Radu Anișoara PSD DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
178. Roman Florin-Claudiu PNL DA
179. Roman Ioan Sorin PSD DA
180. Romanescu Cristinel PNL DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
184. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
185. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
186. Sefer Cristian-George PSD DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PRO Europa DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stancu Florinel PRO Europa DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Szabó Ödön UDMR DA
205. Șarapatin Elvira PSD DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șișcu George PNL DA
209. Șotcan Theodora PSD DA
210. Șovăială Constantin PNL DA
211. Ștefan Corneliu PSD DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tabugan Ion ALDE DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Teacă Alexandru PMP DA
216. Teiș Alina PSD DA
217. Terea Ioan PSD DA
218. Tîlvăr Angel PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Vasile Daniel Minoritati DA
228. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
229. Vasilică Radu Costin PSD DA
230. Vass Levente UDMR DA
231. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
232. Vîlceanu Dan PNL DA
233. Vîrză Mihăiță PSD DA
234. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
235. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zainea Cornel USR DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 februarie 2020, 18:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro