Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:07 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:07

Poziție pe
ordinea de zi:
38
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 117/2019 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.3/2019 pentru modificarea și completarea art.8 din Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:239 102 46 23 18 9 10 12 15 4
- voturi pentru (DA):161 98 2 1 18 8 10 7 15 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:77 3 44 22 - 1 - 5 - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati Abținere
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anton Anton ALDE Abținere
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Barna Ilie Dan USR Abținere
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL Abținere
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL Abținere
28. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL Abținere
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
39. Burciu Cristina PSD Abținere
40. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
41. Calotă Florică Ică ALDE DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cherecheș Florica PNL Abținere
46. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Cioabă Petre PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cocoș Vasile PSD DA
53. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
54. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
55. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
57. Cristache Cătălin PMP DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
62. Culeafă Mihai PNL Abținere
63. Cupă Ion ALDE DA
64. Cupșa Ioan PNL Abținere
65. Dehelean Silviu USR Abținere
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Victor Paul PNL Abținere
69. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
70. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
71. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
73. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL Abținere
80. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
86. Gavrilă Camelia PSD DA
87. Găină Mihăiță - Abținere
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
92. Gherman Dumitru PSD DA
93. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
94. Gilia Claudia PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
96. Gudu Vasile PNL Abținere
97. Halici Nicușor PSD DA
98. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
99. Hărătău Elena PSD Abținere
100. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Huncă Mihaela PRO Europa DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
109. Ionescu George PNL Abținere
110. Ioniță Antoneta PNL Abținere
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Lovin Dumitru ALDE DA
120. Lungu Tudorița PNL Abținere
121. Lupașcu Costel PSD DA
122. Lupescu Dumitru USR Abținere
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Mareș Mara PNL Abținere
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Mînzatu Roxana PSD DA
130. Mocanu Adrian ALDE DA
131. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
132. Mohaci Mihai PRO Europa DA
133. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
135. Movilă Petru PMP DA
136. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
138. Neagu Nicolae PNL Abținere
139. Neață Eugen PSD DA
140. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Niță Mihai PRO Europa DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
149. Oteșanu Daniela PSD DA
150. Palăr Ionel PNL Abținere
151. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
152. Pană Adriana-Doina PSD DA
153. Paraschiv Rodica PSD DA
154. Pașcan Emil-Marius PMP DA
155. Păle Dănuț PSD DA
156. Petrea Gabriel PRO Europa DA
157. Petric Octavian PRO Europa DA
158. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
159. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
160. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
161. Pop Andrei PSD Abținere
162. Pop Tudor Rareș USR Abținere
163. Popa Florin PSD DA
164. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
165. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
170. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
171. Radu Anișoara PSD DA
172. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
173. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
174. Rădulescu Alexandru PSD DA
175. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
176. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
177. Răduț Violeta PSD DA
178. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
179. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
180. Roman Ioan Sorin PSD DA
181. Romanescu Cristinel PNL Abținere
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Sefer Cristian-George PSD DA
188. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
189. Seres Dénes UDMR DA
190. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
191. Simion Lucian-Eduard PSD DA
192. Simionca Ionuț PMP DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
195. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
196. Solomon Adrian PSD DA
197. Spânu Ion PRO Europa DA
198. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
199. Stan Viorel PSD DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
201. Stancu Florinel PRO Europa DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șișcu George PNL Abținere
211. Șotcan Theodora PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL Abținere
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
215. Tabugan Ion ALDE DA
216. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
217. Teacă Alexandru PMP DA
218. Teiș Alina PSD DA
219. Terea Ioan PSD DA
220. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL Abținere
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcan Raluca PNL Abținere
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
226. Tușa Adriana Diana PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
228. Vasile Daniel Minoritati DA
229. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
230. Vasilică Radu Costin PSD DA
231. Vass Levente UDMR DA
232. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
233. Vîlceanu Dan PNL Abținere
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zainea Cornel USR Abținere
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 februarie 2020, 15:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro