Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.11.2019 > 13:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 noiembrie 2019, ora 13:09

Poziție pe
ordinea de zi:
28
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 228/2016 privind unele măsuri referitoare la plățile beneficiarilor Sit Natura 2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:242 104 46 24 17 10 10 12 15 4
- voturi pentru (DA):241 103 46 24 17 10 10 12 15 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton ALDE DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bodea Marius PNL DA
28. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
31. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
32. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PSD DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Calotă Florică Ică ALDE DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cherecheș Florica PNL DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
56. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
57. Cosma Lavinia-Corina USR DA
58. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
59. Cristache Cătălin PMP DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupă Ion ALDE DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Erdei Dolóczki István UDMR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Găină Mihăiță - DA
89. Georgescu Laura PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
100. Hărătău Elena PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO Europa DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Lovin Dumitru ALDE DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mînzatu Roxana PSD DA
132. Mocanu Adrian ALDE DA
133. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
134. Mohaci Mihai PRO Europa DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Movilă Petru PMP DA
138. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
139. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
140. Neagu Nicolae PNL DA
141. Neață Eugen PSD DA
142. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nicolicea Eugen PSD DA
146. Nistor Laurențiu PSD DA
147. Niță Mihai PRO Europa DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oros Nechita-Adrian PNL DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Palăr Ionel PNL DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE DA
160. Petrea Gabriel PRO Europa DA
161. Petric Octavian PRO Europa DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
164. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
170. Preda Cezar-Florin PNL DA
171. Presură Alexandra PSD DA
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR DA
175. Radu Anișoara PSD DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
185. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
186. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
187. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Solomon Adrian PSD DA
198. Spânu Ion PRO Europa DA
199. Stan Viorel PSD DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
201. Stancu Florinel PRO Europa DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șișcu George PNL DA
213. Șotcan Theodora PSD DA
214. Șovăială Constantin PNL DA
215. Ștefan Corneliu PSD DA
216. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
217. Tabugan Ion ALDE DA
218. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
219. Teacă Alexandru PMP DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Tîlvăr Angel PSD -
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Trăilă Cristina PNL DA
226. Tudor Beatrice PSD DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Vasile Daniel Minoritati DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Vasilică Radu Costin PSD DA
234. Vass Levente UDMR DA
235. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
236. Vîlceanu Dan PNL DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 28 februarie 2020, 14:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro