Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.12.2019 > 10:36 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 decembrie 2019, ora 10:36

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 145/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:166 77 37 15 12 2 6 7 8 2
- voturi pentru (DA):150 77 37 - 11 2 6 7 8 2
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:16 - - 15 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
18. Bodea Marius PNL DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
22. Bran Ioana PSD DA
23. Budăi Marius-Constantin PSD DA
24. Buican Cristian PNL DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Cioabă Petre PSD DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Cobuz Maricela PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
35. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
37. Cristache Cătălin PMP DA
38. Csoma Botond UDMR DA
39. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR Abținere
42. Dinu Cristina-Elena PSD DA
43. Dîrzu Ioan PSD DA
44. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
45. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Furtună Mirela PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
53. Găină Mihăiță - DA
54. Georgescu Laura PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Tinel PNL DA
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Gilia Claudia PSD DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Gudu Vasile PNL DA
63. Halici Nicușor PSD DA
64. Hărătău Elena PSD DA
65. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
66. Huncă Mihaela PRO Europa DA
67. Ibram Iusein Minoritati DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Intotero Natalia-Elena PSD DA
70. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
71. Ionescu George PNL DA
72. Ioniță Antoneta PNL DA
73. Itu Cornel PSD DA
74. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
75. Korodi Attila UDMR DA
76. Lazăr Sorin PSD DA
77. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
78. Longher Victoria Minoritati DA
79. Lungu Tudorița PNL DA
80. Lupașcu Costel PSD DA
81. Lupescu Dumitru USR Abținere
82. Macovei Silviu Nicu PSD DA
83. Mareș Mara PNL DA
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
85. Mihalescul Dumitru PNL DA
86. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
87. Mircea Florin PSD DA
88. Mohaci Mihai PRO Europa DA
89. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
90. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
91. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
92. Neagu Nicolae PNL DA
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
95. Nicoară Romeo Florin PNL DA
96. Nicolae Andrei PSD DA
97. Nistor Laurențiu PSD DA
98. Niță Mihai PRO Europa DA
99. Niță Nicu PSD DA
100. Nosa Iuliu PSD DA
101. Oprea Dumitru PNL DA
102. Oteșanu Daniela PSD DA
103. Pană Adriana-Doina PSD DA
104. Paraschiv Rodica PSD DA
105. Pașcan Emil-Marius PMP DA
106. Păle Dănuț PSD DA
107. Petrea Gabriel PRO Europa DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pop Andrei PSD DA
110. Popa Florin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
113. Presură Alexandra PSD DA
114. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
115. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
116. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
117. Radu Anișoara PSD DA
118. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
119. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
120. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
122. Răduț Violeta PSD DA
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
124. Roman Florin-Claudiu PNL DA
125. Romanescu Cristinel PNL DA
126. Roșca Lucreția PSD DA
127. Rotaru Alexandru PSD DA
128. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
129. Sefer Cristian-George PSD DA
130. Seres Dénes UDMR DA
131. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
132. Simionca Ionuț PMP DA
133. Simonis Alfred - Robert PSD DA
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
135. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
136. Spânu Ion PRO Europa DA
137. Stancu Florinel PRO Europa DA
138. Stănescu Alexandru PSD DA
139. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
142. Szabó Ödön UDMR DA
143. Șarapatin Elvira PSD DA
144. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
145. Șișcu George PNL DA
146. Șova Lucian PSD DA
147. Șovăială Constantin PNL DA
148. Ștefan Corneliu PSD DA
149. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
150. Teacă Alexandru PMP DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Toma Ilie PSD DA
154. Tudor Beatrice PSD DA
155. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
156. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
157. Varga Vasile PNL DA
158. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
159. Vass Levente UDMR DA
160. Velcea Nicolae PSD DA
161. Vișan George-Gabriel PSD DA
162. Vîlceanu Dan PNL DA
163. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
164. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
165. Zainea Cornel USR Abținere
166. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 februarie 2020, 8:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro