Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 10:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 10:27

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Retrimitere la comisie - Retrimitere la comisie PL 124/2019
PL 124/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.9/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii, precum și pentru modificarea art.58 alin.(1) din Legea nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:257 121 59 23 17 11 9 8 6 3
- voturi pentru (DA):124 1 59 22 17 9 7 5 3 1
- voturi împotrivă (NU):125 119 - - - - - 3 2 1
- abțineri:8 1 - 1 - 2 2 - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton ALDE Abținere
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin ALDE DA
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
16. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
27. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Bontea Vlad PSD NU
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran Ioana PSD NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Budăi Marius-Constantin PSD NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD NU
46. Călin Ion PSD NU
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD NU
54. Cioabă Petre PSD NU
55. Ciocan Dan PSD NU
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
58. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
59. Cîtea Vasile PSD NU
60. Cobuz Maricela PSD NU
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cosma Andreea PSD NU
66. Cosma Lavinia-Corina USR DA
67. Cristache Cătălin PMP Abținere
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
70. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD NU
77. Dîrzu Ioan PSD NU
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
86. Dunava Costel Neculai PSD NU
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Florea Oana-Consuela PSD NU
91. Floroiu Ionel PSD NU
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
93. Furtună Mirela PSD NU
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD NU
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
97. Georgescu Laura PSD NU
98. Georgescu Nicolae PSD NU
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD NU
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Gilia Claudia PSD NU
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD NU
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Iulian PSD NU
114. Iancu Marius-Ionel PSD NU
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
116. Intotero Natalia-Elena PSD NU
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD NU
121. Itu Cornel PSD NU
122. Kelemen Hunor UDMR DA
123. Korodi Attila UDMR DA
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
125. Lazăr Sorin PSD NU
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Victoria Minoritati NU
128. Lovin Dumitru ALDE Abținere
129. Lungu Tudorița PNL DA
130. Lupașcu Costel PSD NU
131. Lupescu Dumitru USR DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD NU
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD NU
135. Mareș Mara PNL DA
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
139. Mihalescul Dumitru PNL DA
140. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
141. Mircea Florin PSD NU
142. Mînzatu Roxana PSD NU
143. Mocanu Adrian ALDE DA
144. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP DA
147. Mușoiu Ștefan PSD NU
148. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neagu Nicolae PNL DA
151. Neață Eugen PSD NU
152. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
153. Nicoară Romeo Florin PNL DA
154. Nicolae Andrei PSD NU
155. Niță Nicu PSD NU
156. Nosa Iuliu PSD NU
157. Olteanu Daniel ALDE DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Oteșanu Daniela PSD NU
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD NU
163. Paraschiv Rodica PSD NU
164. Pașcan Emil-Marius PMP DA
165. Păle Dănuț PSD NU
166. Petcu Toma-Florin ALDE DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
169. Pop Andrei PSD NU
170. Pop Tudor Rareș USR DA
171. Popa Florin PSD NU
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
173. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
174. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
175. Popescu Pavel PNL DA
176. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
177. Presură Alexandra PSD NU
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD NU
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
185. Rădulescu Alexandru PSD NU
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
188. Răduț Violeta PSD NU
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Ioan Sorin PSD NU
192. Romanescu Cristinel PNL DA
193. Roșca Lucreția PSD NU
194. Rotaru Alexandru PSD NU
195. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
196. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
197. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
198. Sefer Cristian-George PSD NU
199. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
200. Seres Dénes UDMR DA
201. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
202. Simion Lucian-Eduard PSD NU
203. Simonis Alfred - Robert PSD NU
204. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
205. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
206. Solomon Adrian PSD NU
207. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
208. Stan Viorel PSD NU
209. Stancu Florinel PRO Europa NU
210. Stativă Irinel Ioan PSD NU
211. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
212. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
213. Suciu Matei PSD NU
214. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șarapatin Elvira PSD NU
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
218. Șimon Gheorghe PSD NU
219. Șișcu George PNL DA
220. Șotcan Theodora PSD NU
221. Șova Lucian PSD NU
222. Șovăială Constantin PNL DA
223. Ștefan Corneliu PSD NU
224. Ștefan Ion PNL DA
225. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
226. Tabugan Ion ALDE DA
227. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
228. Teacă Alexandru PMP DA
229. Teiș Alina PSD NU
230. Terea Ioan PSD NU
231. Tîlvăr Angel PSD NU
232. Todor Adrian PSD NU
233. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
234. Toma Ilie PSD NU
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Tripa Florin-Dan PSD NU
237. Tudor Beatrice PSD NU
238. Turcan Raluca PNL DA
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Tușa Adriana Diana PSD NU
241. Țachianu Marian PSD NU
242. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
243. Varga Glad-Aurel PNL DA
244. Varga Vasile PNL DA
245. Vasile Daniel Minoritati NU
246. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
247. Velcea Nicolae PSD NU
248. Vișan George-Gabriel PSD NU
249. Vîlceanu Dan PNL DA
250. Vîrză Mihăiță PSD NU
251. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
252. Vosganian Varujan ALDE DA
253. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
254. Weber Mihai PSD NU
255. Zainea Cornel USR DA
256. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
257. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 28 mai 2020, 8:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro