Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 11:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 11:26

Subiect vot: Prelungirea programului de lucru pana la finalizarea pct.10/1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:278 123 63 25 19 13 11 7 12 5
- voturi pentru (DA):49 - 2 25 - - 11 - 8 3
- voturi împotrivă (NU):151 122 - - 19 4 - 4 2 -
- abțineri:78 1 61 - - 9 - 3 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati NU
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE Abținere
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Banias Mircea Marius PRO Europa Abținere
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Benedek Zacharie UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR NU
25. Bica Dănuț PNL Abținere
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
31. Bodea Marius PNL Abținere
32. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
34. Bontea Vlad PSD NU
35. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran-Voinea Ioana PSD NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
40. Budăi Marius-Constantin PSD NU
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD Abținere
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
48. Căciulă Aurel PSD NU
49. Călin Ion PSD NU
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
51. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Cherecheș Viorica PNL Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD NU
57. Cioabă Petre PSD NU
58. Ciocan Dan PSD NU
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa Abținere
62. Cîtea Vasile PSD NU
63. Cobuz Maricela PSD NU
64. Cocoș Vasile PSD NU
65. Codreanu Constantin PMP DA
66. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
67. Constantin Daniel - Abținere
68. Cosma Andreea PSD NU
69. Cosma Lavinia-Corina USR DA
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
71. Cristache Cătălin PMP DA
72. Csép Éva-Andrea UDMR NU
73. Csoma Botond UDMR NU
74. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
75. Cucșa Marian-Gheorghe - Abținere
76. Culeafă Mihai PNL Abținere
77. Cupă Ion ALDE Abținere
78. Cupșa Ioan PNL Abținere
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD NU
81. Dîrzu Ioan PSD NU
82. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
83. Dobre Victor Paul PNL Abținere
84. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
86. Dobrovie Matei-Adrian PNL Abținere
87. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
88. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
89. Drulă Cătălin USR DA
90. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
91. Dunava Costel Neculai PSD NU
92. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
93. Erdei Dolóczki István UDMR NU
94. Farago Petru UDMR NU
95. Fădor Angelica PNL Abținere
96. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
97. Florea Oana-Consuela PSD NU
98. Floroiu Ionel PSD NU
99. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
100. Furtună Mirela PSD NU
101. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
102. Gavrilă Camelia PSD NU
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
104. Georgescu Nicolae PSD NU
105. Gerea Andrei Dominic ALDE Abținere
106. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
107. Gheorghe Tinel PNL DA
108. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
109. Gherman Dumitru PSD NU
110. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
111. Gilia Claudia PSD NU
112. Giugea Nicolae PNL Abținere
113. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
114. Gudu Vasile PNL Abținere
115. Halici Nicușor PSD NU
116. Hărătău Elena PNL Abținere
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
118. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
119. Huncă Mihaela PRO Europa DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
121. Iancu Iulian PSD NU
122. Iancu Marius-Ionel PSD NU
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
124. Intotero Natalia-Elena PSD NU
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ionescu George PNL Abținere
127. Ioniță Antoneta PNL Abținere
128. Iordache Florin PSD NU
129. Itu Cornel PSD NU
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Kelemen Hunor UDMR NU
132. Korodi Attila UDMR NU
133. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
134. Lazăr Sorin PSD NU
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
136. Lovin Dumitru ALDE NU
137. Lungu Tudorița PNL Abținere
138. Lupașcu Costel PSD NU
139. Macovei Silviu Nicu PSD NU
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
141. Manole Petre-Florin PSD NU
142. Mareș Mara PNL Abținere
143. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
147. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
149. Mircea Florin PSD NU
150. Mînzatu Roxana PSD NU
151. Mocanu Adrian ALDE Abținere
152. Moise Costin-Sebastian PMP DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Movilă Petru PMP DA
156. Mușoiu Ștefan PSD NU
157. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
159. Neagu Nicolae PNL Abținere
160. Neață Eugen PSD NU
161. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
162. Nicolae Andrei PSD NU
163. Nicolicea Eugen PSD NU
164. Nistor Laurențiu PSD NU
165. Niță Mihai PRO Europa NU
166. Niță Nicu PSD NU
167. Nosa Iuliu PSD NU
168. Oprea Dumitru PNL Abținere
169. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
170. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
171. Oteșanu Daniela PSD NU
172. Palăr Ionel PNL Abținere
173. Pambuccian Varujan Minoritati NU
174. Pană Adriana-Doina PSD NU
175. Paraschiv Rodica PSD NU
176. Pașcan Emil-Marius PMP DA
177. Păle Dănuț PSD NU
178. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
179. Petrea Gabriel PRO Europa DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
181. Petric Octavian PRO Europa DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
183. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
184. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
185. Pop Andrei PSD NU
186. Pop Tudor Rareș USR DA
187. Popa Florin PSD NU
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
189. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
190. Popescu Pavel PNL Abținere
191. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
192. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
193. Presură Alexandra PSD NU
194. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
196. Prună Cristina-Mădălina USR DA
197. Radu Anișoara PSD NU
198. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
199. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
200. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
201. Rădulescu Alexandru PSD NU
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
204. Răduț Violeta PSD NU
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
206. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
207. Roman Ioan Sorin PSD NU
208. Romanescu Cristinel PNL Abținere
209. Roșca Lucreția PSD NU
210. Rotaru Alexandru PSD NU
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
212. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
213. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
215. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
216. Sefer Cristian-George PSD NU
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR NU
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
220. Simion Lucian-Eduard PSD NU
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD NU
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
225. Solomon Adrian PSD NU
226. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
227. Stan Viorel PSD NU
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
229. Stancu Florinel PRO Europa DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD NU
231. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
232. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
233. Suciu Matei PSD NU
234. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
235. Szabó Ödön UDMR NU
236. Șarapatin Elvira PSD NU
237. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
238. Șimon Gheorghe PSD NU
239. Șișcu George PNL Abținere
240. Șotcan Theodora PSD NU
241. Șova Lucian PSD NU
242. Șovăială Constantin PNL Abținere
243. Ștefan Corneliu PSD NU
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
245. Tabugan Ion ALDE Abținere
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
247. Teacă Alexandru PMP DA
248. Teiș Alina PSD NU
249. Terea Ioan PSD NU
250. Tîlvăr Angel PSD NU
251. Todor Adrian PSD NU
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
253. Toma Ilie PSD NU
254. Trăilă Cristina PNL Abținere
255. Tripa Florin-Dan PSD NU
256. Tudor Beatrice PSD NU
257. Turcan Raluca PNL Abținere
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Tușa Adriana Diana PSD NU
260. Țachianu Marian PSD NU
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
263. Varga Glad-Aurel PNL DA
264. Vasilică Radu Costin PSD NU
265. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
266. Velcea Nicolae PSD NU
267. Vișan George-Gabriel PSD NU
268. Vîlceanu Dan PNL Abținere
269. Vîrză Mihăiță PSD NU
270. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
271. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
272. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
273. Vosganian Varujan ALDE NU
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
275. Weber Mihai PSD NU
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 august 2020, 0:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro