Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 11:39 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 11:39

Subiect vot: Comisiile sa lucreze in paralel cu plenul
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:247 117 50 21 17 12 11 3 11 5
- voturi pentru (DA):148 114 6 - 17 1 - 1 5 4
- voturi împotrivă (NU):61 1 41 - - 5 10 2 1 1
- abțineri:37 2 2 21 - 6 1 - 5 -
- nu au votat:1 - 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL NU
3. Anastase Roberta Alma PNL NU
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton ALDE Abținere
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
11. Avram Constantin ALDE Abținere
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL NU
15. Banias Mircea Marius PRO România DA
16. Barna Ilie Dan USR Abținere
17. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL Abținere
31. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Borza Remus-Adrian PSD Abținere
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
38. Bran-Voinea Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR Abținere
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD NU
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică ALDE NU
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
51. Cherecheș Florica PNL NU
52. Cherecheș Viorica PNL NU
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Cioabă Petre PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO România DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP NU
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
65. Constantin Daniel - NU
66. Cosma Andreea PSD DA
67. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristache Cătălin PMP NU
70. Csép Éva-Andrea UDMR DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
74. Cupă Ion ALDE Abținere
75. Cupșa Ioan PNL NU
76. Dehelean Silviu USR Abținere
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PRO România Abținere
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR Abținere
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL NU
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Oana-Consuela PSD DA
90. Floroiu Ionel PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
94. Georgescu Laura PSD DA
95. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL NU
99. Gherman Dumitru PSD DA
100. Gilia Claudia PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
102. Gudu Vasile PNL NU
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
111. Ionescu George PNL NU
112. Ioniță Antoneta PNL NU
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Lovin Dumitru ALDE Abținere
122. Lungu Tudorița PNL NU
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mircea Florin PSD DA
132. Mînzatu Roxana PSD DA
133. Mocioalcă Ion PRO România Abținere
134. Moise Costin-Sebastian PMP NU
135. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
137. Movilă Petru PMP NU
138. Mușoiu Ștefan PSD DA
139. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
141. Neagu Nicolae PNL NU
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România NU
144. Nicoară Romeo Florin PNL NU
145. Nicolae Andrei PSD DA
146. Nicolicea Eugen PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Mihai PRO România DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Oprea Dumitru PNL NU
152. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP NU
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
160. Petric Octavian PRO România DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
163. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
164. Ponta Victor-Viorel PRO România Abținere
165. Pop Andrei PSD Abținere
166. Pop Tudor Rareș USR Abținere
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
170. Popescu Pavel PNL DA
171. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
172. Preda Cezar-Florin PNL NU
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
175. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
176. Radu Anișoara PSD DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
179. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
185. Roman Florin-Claudiu PNL NU
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Romanescu Cristinel PNL NU
188. Roșca Lucreția PSD DA
189. Rotaru Alexandru PSD DA
190. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
191. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
192. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
193. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
194. Sefer Cristian-George PSD DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL -
198. Simion Lucian-Eduard PSD DA
199. Simionca Ionuț PMP Abținere
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
202. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
203. Solomon Adrian PSD DA
204. Stan Viorel PSD DA
205. Stancu Florinel PRO România Abținere
206. Stativă Irinel Ioan PSD DA
207. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL NU
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șova Lucian PSD DA
218. Șovăială Constantin PNL NU
219. Ștefan Corneliu PSD DA
220. Ștefan Ion PNL NU
221. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
222. Tabugan Ion ALDE NU
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Teacă Alexandru PMP NU
225. Teiș Alina PSD DA
226. Terea Ioan PSD DA
227. Tîlvăr Angel PSD DA
228. Todor Adrian PSD DA
229. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
230. Toma Ilie PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL NU
232. Tripa Florin-Dan PSD DA
233. Tudor Beatrice PSD DA
234. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
235. Tușa Adriana Diana PSD DA
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Varga Glad-Aurel PNL NU
238. Vasilică Radu Costin PSD DA
239. Văcaru Alin Vasile PRO România Abținere
240. Velcea Nicolae PSD DA
241. Vîlceanu Dan PNL NU
242. Vîrză Mihăiță PSD DA
243. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
244. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
245. Weber Mihai PSD DA
246. Zainea Cornel USR Abținere
247. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 octombrie 2020, 20:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro