Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 15:24 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 15:24

Subiect vot: Pl-x 292/2019, Pl-x 166/2018 - Amendament admis 19
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:260 113 66 20 12 12 10 11 11 5
- voturi pentru (DA):8 - - 6 - 2 - - - -
- voturi împotrivă (NU):251 113 66 13 12 10 10 11 11 5
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Anton Anton ALDE DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Avram Constantin ALDE NU
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PNL NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benedek Zacharie UDMR NU
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Birchall Ana PSD NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
35. Bontea Vlad PSD NU
36. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
37. Borza Remus-Adrian PNL NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bran Ioana PSD NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PNL NU
48. Calista Mara-Daniela PNL NU
49. Calotă Florică Ică ALDE NU
50. Căciulă Aurel PSD NU
51. Călin Ion PSD NU
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
53. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
55. Cherecheș Florica PNL NU
56. Cherecheș Viorica PNL NU
57. Chiriac Viorel PSD NU
58. Cioabă Petre PSD NU
59. Ciocan Dan PSD NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
62. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
63. Cîtea Vasile PSD NU
64. Cobuz Maricela PSD NU
65. Cocoș Vasile PSD NU
66. Codreanu Constantin PMP NU
67. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
68. Cosma Andreea PSD NU
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
70. Cristache Cătălin PMP NU
71. Csép Éva-Andrea UDMR NU
72. Csoma Botond UDMR NU
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
74. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
75. Culeafă Mihai PNL NU
76. Cupă Ion ALDE NU
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Dan Nicușor Daniel USR NU
79. Dehelean Silviu USR NU
80. Dinu Cristina-Elena PSD NU
81. Dîrzu Ioan PSD NU
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
85. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
86. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dunava Costel Neculai PSD NU
89. Farago Petru UDMR NU
90. Fădor Angelica PNL NU
91. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
92. Florea Damian PNL NU
93. Florea Oana-Consuela PSD NU
94. Floroiu Ionel PSD NU
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
96. Furic Iarco Minoritati NU
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
98. Gavrilă Camelia PSD NU
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
101. Găină Mihăiță PNL NU
102. Georgescu Laura PSD NU
103. Georgescu Nicolae PSD NU
104. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
106. Gheorghe Tinel PNL NU
107. Gheorghiu Bogdan PNL NU
108. Gherman Dumitru PSD NU
109. Ghilea Găvrilă PNL NU
110. Gilia Claudia PSD NU
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
112. Gudu Vasile PNL NU
113. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa NU
114. Hărătău Elena PNL NU
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
116. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
117. Iancu Iulian PSD NU
118. Iancu Marius-Ionel PSD NU
119. Ibram Iusein Minoritati NU
120. Iftimie Neculai - NU
121. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
122. Intotero Natalia-Elena PSD NU
123. Ion Stelian-Cristian USR NU
124. Ionescu George PNL NU
125. Ioniță Antoneta PNL NU
126. Itu Cornel PSD NU
127. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
128. Jivan Luminița-Maria PSD NU
129. Korodi Attila UDMR NU
130. Lazăr Sorin PSD NU
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL NU
134. Lupașcu Costel PSD NU
135. Manole Petre-Florin PSD NU
136. Mareș Mara PNL NU
137. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
139. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
140. Mihalescul Dumitru PNL NU
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
142. Mircea Florin PSD NU
143. Mînzatu Roxana PSD NU
144. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
145. Mohaci Mihai PRO Europa NU
146. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
148. Movilă Petru PMP NU
149. Mușoiu Ștefan PSD NU
150. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neagu Nicolae PNL NU
153. Neață Eugen PSD NU
154. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa NU
155. Nicoară Romeo Florin PNL NU
156. Nicolicea Eugen PSD NU
157. Nistor Laurențiu PSD NU
158. Niță Mihai PRO Europa NU
159. Niță Nicu PSD NU
160. Nosa Iuliu PSD NU
161. Olar Corneliu PNL NU
162. Oprea Dumitru PNL NU
163. Oteșanu Daniela PSD NU
164. Palăr Ionel PNL NU
165. Pambuccian Varujan Minoritati NU
166. Paraschiv Rodica PSD NU
167. Pașcan Emil-Marius PMP NU
168. Păle Dănuț PSD NU
169. Petcu Toma-Florin ALDE NU
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
171. Petric Octavian PRO Europa NU
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
174. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
175. Pop Andrei PSD NU
176. Pop Georgian PRO Europa NU
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Florin PSD NU
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
180. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
181. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
182. Presură Alexandra PSD NU
183. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
187. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
188. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
189. Rădulescu Alexandru PSD NU
190. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
191. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
192. Răduț Violeta PSD NU
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
194. Roman Florin-Claudiu PNL NU
195. Roman Ioan Sorin PSD NU
196. Romanescu Cristinel PNL NU
197. Roșca Lucreția PSD NU
198. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
199. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
200. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
202. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
203. Sefer Cristian-George PSD NU
204. Seres Dénes UDMR NU
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
206. Simion Lucian-Eduard PSD NU
207. Simionca Ionuț PMP NU
208. Simonis Alfred - Robert PSD NU
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
210. Solomon Adrian PSD NU
211. Spânu Ion PRO Europa NU
212. Stan Viorel PSD NU
213. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
214. Stancu Florinel PRO Europa NU
215. Stativă Irinel Ioan PSD NU
216. Stănescu Alexandru PSD NU
217. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
218. Suciu Matei PSD NU
219. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
220. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
222. Șimon Gheorghe PSD NU
223. Șișcu George PNL NU
224. Șotcan Theodora PSD NU
225. Șova Lucian PSD NU
226. Șovăială Constantin PNL NU
227. Ștefan Corneliu PSD NU
228. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
229. Tabugan Ion ALDE NU
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
231. Teacă Alexandru PMP NU
232. Teiș Alina PSD NU
233. Tîlvăr Angel PSD NU
234. Todor Adrian PSD NU
235. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
236. Toma Ilie PSD NU
237. Trăilă Cristina PNL NU
238. Tripa Florin-Dan PSD NU
239. Tudor Beatrice PSD NU
240. Turcan Raluca PNL NU
241. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
242. Tușa Adriana Diana PSD NU
243. Țachianu Marian PSD NU
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
245. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
246. Varga Glad-Aurel PNL NU
247. Varga Vasile PNL NU
248. Vasile Daniel Minoritati NU
249. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
250. Vass Levente UDMR NU
251. Velcea Nicolae PSD NU
252. Vexler Silviu Minoritati NU
253. Vișan George-Gabriel PSD NU
254. Vîrză Mihăiță PSD NU
255. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
256. Vosganian Varujan ALDE NU
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
258. Weber Mihai PSD NU
259. Zainea Cornel USR NU
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 1:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro