Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 15:35 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 15:35

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 166/2018 pentru abrogarea pensiilor speciale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:269 113 73 23 13 11 10 12 9 5
- voturi pentru (DA):216 112 72 - - 3 10 10 5 4
- voturi împotrivă (NU):38 - 1 23 13 - - 1 - -
- abțineri:15 1 - - - 8 - 1 4 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Anton Anton ALDE Abținere
11. Apjok Norbert UDMR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Arsu Alin-Ionuț USR NU
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR NU
24. Benedek Zacharie UDMR NU
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Birchall Ana PSD Abținere
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
38. Borza Remus-Adrian PNL DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
40. Botez Mihai-Cătălin USR NU
41. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
54. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
56. Cherecheș Florica PNL DA
57. Cherecheș Viorica PNL DA
58. Chiriac Viorel PSD DA
59. Cioabă Petre PSD DA
60. Ciocan Dan PSD DA
61. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
62. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
63. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Cobuz Maricela PSD DA
66. Cocoș Vasile PSD DA
67. Codreanu Constantin PMP DA
68. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
69. Cosma Andreea PSD DA
70. Cosma Lavinia-Corina USR NU
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristache Cătălin PMP DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR NU
74. Csoma Botond UDMR NU
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
76. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
77. Culeafă Mihai PNL DA
78. Cupă Ion ALDE DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Dan Nicușor Daniel USR NU
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Dîrzu Ioan PSD DA
83. Dobre Victor Paul PNL DA
84. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
85. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
86. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
87. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
88. Drulă Cătălin USR NU
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
93. Florea Damian PNL DA
94. Florea Oana-Consuela PSD DA
95. Floroiu Ionel PSD DA
96. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
97. Furic Iarco Minoritati DA
98. Furtună Mirela PSD DA
99. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
100. Gavrilă Camelia PSD DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
102. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
103. Găină Mihăiță PNL DA
104. Georgescu Laura PSD DA
105. Georgescu Nicolae PSD DA
106. Gerea Andrei Dominic ALDE Abținere
107. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
108. Gheorghe Tinel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Gherman Dumitru PSD DA
111. Ghilea Găvrilă PNL DA
112. Gilia Claudia PSD DA
113. Giugea Nicolae PNL DA
114. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
115. Gudu Vasile PNL DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa Abținere
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
119. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Iftimie Neculai - DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ionescu George PNL DA
127. Ioniță Antoneta PNL DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Korodi Attila UDMR NU
132. Lazăr Sorin PSD DA
133. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
134. Lovin Dumitru ALDE Abținere
135. Lungu Tudorița PNL DA
136. Lupașcu Costel PSD DA
137. Lupescu Dumitru USR NU
138. Macovei Silviu Nicu PSD DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
149. Mohaci Mihai PRO Europa Abținere
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Movilă Petru PMP DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
156. Neagu Nicolae PNL DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Nistor Laurențiu PSD DA
161. Niță Mihai PRO Europa Abținere
162. Niță Nicu PSD DA
163. Nosa Iuliu PSD DA
164. Olar Corneliu PNL DA
165. Oprea Dumitru PNL DA
166. Oros Nechita-Adrian PNL DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Petric Octavian PRO Europa DA
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Pistru Eusebiu-Manea ALDE Abținere
179. Pop Andrei PSD DA
180. Pop Georgian PRO Europa DA
181. Pop Tudor Rareș USR NU
182. Popa Florin PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
185. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
186. Popescu Pavel PNL DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR NU
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
194. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
195. Rădulescu Alexandru PSD DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
198. Răduț Violeta PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL DA
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
205. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
206. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
207. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
208. Sefer Cristian-George PSD DA
209. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
210. Seres Dénes UDMR NU
211. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
212. Simion Lucian-Eduard PSD DA
213. Simionca Ionuț PMP DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
216. Spânu Ion PRO Europa Abținere
217. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
218. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
219. Stancu Florinel PRO Europa DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
222. Suciu Matei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
225. Szabó Ödön UDMR NU
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL DA
229. Șotcan Theodora PSD DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Ștefan Ion PNL DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tabugan Ion ALDE Abținere
236. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
237. Teacă Alexandru PMP DA
238. Teiș Alina PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todor Adrian PSD DA
241. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
242. Toma Ilie PSD DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Tripa Florin-Dan PSD DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Turcan Raluca PNL DA
247. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
248. Tușa Adriana Diana PSD DA
249. Țachianu Marian PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
251. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
252. Varga Glad-Aurel PNL DA
253. Varga Vasile PNL DA
254. Vasile Daniel Minoritati DA
255. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
256. Vass Levente UDMR NU
257. Velcea Nicolae PSD DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vișan George-Gabriel PSD DA
260. Vîlceanu Dan PNL DA
261. Vîrză Mihăiță PSD DA
262. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
263. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
264. Vosganian Varujan ALDE Abținere
265. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
266. Weber Mihai PSD DA
267. Zainea Cornel USR NU
268. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 5 iunie 2020, 1:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro