Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.02.2020 > 16:18 Versiunea pentru printare
Luni, 3 februarie 2020, ora 16:18

Subiect vot: Aprobarea repartizarii locurilor pentru functiile din Biroul permanent
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:251 121 54 18 16 5 11 15 10 1
- voturi pentru (DA):172 120 - - 15 5 6 15 10 1
- voturi împotrivă (NU):76 - 54 17 - - 5 - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Arsu Alin-Ionuț USR NU
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL NU
18. Balint Liviu-Ioan PNL NU
19. Banias Mircea Marius PNL NU
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL NU
29. Birchall Ana - DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian PNL NU
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
45. Burciu Cristina PNL NU
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL NU
53. Chiriac Viorel PSD -
54. Cioabă Petre PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
62. Constantin Daniel PNL NU
63. Cristache Cătălin PMP NU
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
69. Culeafă Mihai PNL NU
70. Cupă Ion PMP DA
71. Cupșa Ioan PNL NU
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Farago Petru UDMR DA
83. Fădor Angelica PNL NU
84. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Găină Mihăiță PNL NU
93. Georgescu Laura PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheorghe Tinel PNL NU
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Gherman Dumitru PSD DA
98. Ghilea Găvrilă PNL NU
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL NU
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL NU
103. Halici Nicușor PSD DA
104. Hărătău Elena PNL NU
105. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Huncă Mihaela PRO Europa DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
109. Iancu Iulian PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ionescu George PNL NU
115. Ioniță Antoneta PNL NU
116. Iordache Florin PSD DA
117. Itu Cornel PSD DA
118. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
119. Jivan Luminița-Maria PSD DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru ALDE DA
125. Lungu Tudorița PNL NU
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR NU
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL NU
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
140. Mohaci Mihai PRO Europa DA
141. Moise Costin-Sebastian PMP DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Movilă Petru PMP NU
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Neagu Nicolae PNL NU
147. Neață Eugen PSD DA
148. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
149. Nicoară Romeo Florin PNL NU
150. Nicolae Andrei PSD DA
151. Nistor Laurențiu PSD DA
152. Niță Mihai PRO Europa DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Nosa Iuliu PSD DA
155. Oprea Dumitru PNL NU
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Palăr Ionel PNL NU
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Păle Dănuț PSD DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Petric Octavian PRO Europa DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR NU
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
172. Preda Cezar-Florin PNL NU
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Radu Anișoara PSD DA
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
180. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
181. Rădulescu Alexandru PSD DA
182. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
185. Roman Florin-Claudiu PNL NU
186. Roman Ioan Sorin PSD DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Rotaru Alexandru PSD DA
189. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
190. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
191. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
192. Sefer Cristian-George PSD DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
196. Simion Lucian-Eduard PSD DA
197. Simionca Ionuț PMP NU
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
200. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stancu Florinel PRO Europa DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL NU
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Teacă Alexandru PMP DA
222. Teiș Alina PSD DA
223. Terea Ioan PSD DA
224. Tîlvăr Angel PSD DA
225. Todor Adrian PSD DA
226. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
227. Toma Ilie PSD DA
228. Trăilă Cristina PNL NU
229. Tripa Florin-Dan PSD DA
230. Tudor Beatrice PSD DA
231. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Țachianu Marian PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
235. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
236. Varga Vasile PNL NU
237. Vasile Daniel Minoritati DA
238. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
239. Vasilică Radu Costin PSD DA
240. Vass Levente UDMR -
241. Velcea Nicolae PSD DA
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vișan George-Gabriel PSD DA
244. Vîlceanu Dan PNL NU
245. Vîrză Mihăiță PSD DA
246. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
247. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
248. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
249. Weber Mihai PSD DA
250. Zainea Cornel USR NU
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 3 iunie 2020, 13:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro